Množí se důkazy o pokračování Tony Hawk‘s Pro Skater

Množí se důkazy o pokračování Tony Hawk‘s Pro Skater

Po náznacích přichází slova skateboardistky Lizzie Armanto. Byla v THPS 5 a je i v "nové hře"

26. 11. 2019

Dosud poslední plnohodnotný díl série Tony Hawk‘s Pro Skater vyšel v roce 2015. Podle číselného označení šlo o pátý díl, bez ohledu na to, že v sérii vzniklo několik spin-offů, jako byly například dva díly Underground, resp. American Wasteland. Přesto hráči s napětím očekávali návrat starých dobrých časů, definovaných zejména úspěchem THPS 2, aby se v říjnu 2015 dočkali jen podprůměrné hry, která rozhodně žádnou ozdobou série nebyla. Nyní se ale celý kolotoč nadějí roztáčí znovu, když se začínají množit důkazy, že Activision se slavným skateboardistou opět spolupracuje a chystá se značku oživit. Přirozeně v tuto chvíli nemůžeme posloužit žádným oficiálním stanoviskem, přesto do sebe začínají spekulace pěkně zapadat, a to i v souvislosti s dřívějšími prohlášeními zainteresovaných lidí, která dosud zůstávala bez povšimnutí.

V navazujícím tweetu Sabi ještě jednou potvrdila, že nikdo v jejím okolí opravdu neví, zda z vytvořených prototypů vznikne něco nového, nebo jestli lidé z Activisionu chystají pouze remaky.

Začít musíme u důvěryhodné insiderky s přezdívkou Sabi, která o situaci kolem série Tony Hawk‘s Pro Skateru mluvila v neděli na svém twitterovém účtu: „Můj kontakt v Activisionu mi před týdnem řekl, že interně pracovali na nových demech či prototypech [vycházejících] z Tony Hawk‘s Pro Skater 1 a 2. Nesdílela jsem tuhle informaci, protože jsem si nebyla jistá, jestli jde o kompletní předělávky, nebo jen nějaký test.“ V navazujícím tweetu Sabi ještě jednou potvrdila, že nikdo v jejím okolí opravdu neví, zda z vytvořených prototypů vznikne něco nového, nebo jestli lidé z Activisionu chystají pouze remaky. Odpověď na tuto otázku nicméně přichází jen o několik dní poté a situace skutečně nabírá konkrétnější obrysy.

O další rozruch se totiž měl postarat podcast The Nine Club skateboardisty Chrise Robertse (s herním Chrisem Robertsem nemá nic společného), kam coby host zavítala v říjnu skateboardistka Lizzie Armanto. Podle redaktorů GamesRadaru měla v samém závěru rozhovoru reagovat na Robertsův dotaz – zda někdy byla v nějaké videoheře – že se tak stalo u THPS 5 a přidat informaci o nové hře Tonyho Hawka: „Už brzy představí další [hru] a v ní budu také.“ Jistým problémem je, že tato věta nepadne ani ve verzi podcastu na SoundCloudu, ani ve videu na YouTube, GamesRadar ale tvrdí, že byl záznam později editován a inkriminovaná pasáž byla vystřižena. Co se týče videa na YouTube, lze do něj dělat zásahy i po jeho zveřejnění, s prémiovým účtem na SoundCloudu pak můžete nahraný soubor nahradit jiným a rovněž nepřijít ani o URL, ani o statistiky. V kombinaci s věrohodností a tradicí GamesRadaru tedy nemáme příliš důvodů myslet si, že by o informaci záměrně lhali a přikláníme se k tomu, že se v Activisionu kolem THPS opravdu něco děje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru