Age of Water, Gaijin Entertainment, MMO Age of Water připomíná film Vodní svět

MMO Age of Water připomíná film Vodní svět

Pravý opak Mad Maxe. Ze Země se stal jeden velký oceán a z vás se stane "Kevin Costner"

Zdroj: Gaijin Entertainment
28. 12. 2020
Název: Age of Water Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Viděli jste sci-fi Vodní svět (Waterworld) s Kevinem Costnerem v hlavní roli? Pak máte docela dobrou představu o tom, co můžete čekat od nového MMO Age of Water. Jeho autoři nás lákají na nemilosrdný postapokalyptický svět. Za hrou stojí vývojáři z týmu The Three Whales Studio, kterým pomáhá společnost Gaijin Entertainment (vyvíjí War Thunder, vydává Crossout nebo Enlisted). Titul míří na PC a už brzy by měl odstartovat první alfatest.

Lidé žijí v tom, co zbylo z někdejší měst na místech, která jsou dost vysoká na to, aby se tyčila nad vodní hladinu.

Age of Water nás vezme do vzdálené budoucnosti, kde se ze Země stal jeden velký oceán. Jeho obyvatelé žijí v tom, co zbylo z někdejší měst na místech, která jsou dost vysoká na to, aby se tyčila nad vodní hladinu. Ať už to jsou střechy mrakodrapů nebo třeba vrcholky majestátních soch.

Hráči budou ovládat vlastní plavidlo, cestovat po tomto mokrém světě, bojovat s piráty a získávat cenné pozůstatky ztracené civilizace z hlubin oceánů. Čeká nás nás obchod i dobrodružství. Především se ale pokusíme zjistit, zda suchá zem není mýtus. Co mi to jenom připomíná?

Autoři podle svých slov věří, že hráče zaujme prozkoumávání světa, jeho neobvyklé prostředí, velká míra svobody i jasný vizuální styl. Hráči mají v Age of Water plnit úkoly sami i s pomocí přátel, sbírat cenné zdroje, bojovat proti nepřátelům ovládaným umělou inteligencí a využívat toho, že stejné komodity mají na různých místech odlišnou cenu. Samozřejmostí je možnost upgradovat svůj člun nebo dokonce postavit úplně nový, pokud máte k dispozici dostatek potřebných součástek.

Po kdysi vznešené civilizaci ale mnoho nezbylo. Nejen materiály, ale ani ideály. Nový svět je krutý a primitivní, stejně jako jeho prostředky. Lidé sice stále potřebují především nakrmit, ale zbraní a válek se nevzdali. Přežije jen ten nejsilnější, varují autoři.

Do alfatestu se můžete přihlásit už nyní na oficiálním webu Age of Water. Když budete mít štěstí, možná najdete suchou zem mezi prvními. A nebo půjde spát s rybami. Ale to je zase jiný film…

Age of Water, Gaijin Entertainment, MMO Age of Water připomíná film Vodní svět

Vodní svět jako hra

Film vodní svět z roku 1995 se dočkal hned několika videoher. Vyšly pro PC, SNES, Game Boy a dokonce i Virtual Boy. Verze pro Mega Drive byla zrušena, stejně jako další verze pro konzoli Sega Saturn. Další inkarnace pak měly dorazit na Atari Jaguar, 3DOnebo původní PlayStation. I když se na první pohled jedná o jeden titul Waterworld na základě stejnojmenného filmu, za každou verzí stáli jiní autoři a jiný tým. S ohledem na různé platformy se také tituly velmi lišily už na pohled. Tyto hry se nakonec dočkaly ještě větší kritiky než původní film. Verze pro Virtual Boy je obecně považována za nejhorší z 22 oficiálně vydaných titulů pro tento systém.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru