Terror: Endless Night, Movie Games, Mix strategie a hororu Terror se inspiroval skutečnou událostí

Mix strategie a hororu se inspiroval skutečnou událostí

Jako kapitán lodi uvězněné v ledové pasti musíme zachránit posádku. I za cenu kanibalismu?

Zdroj: Movie Games
25. 2. 2021
Název: Terror: Endless Night Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: , ,

Možná jste v roce 2018 zaznamenali zajímavý a skvěle obsazený historicko-mysteriózní seriál The Terror, jehož první série vycházela ze stejnojmenné knihy populárního spisovatele Dana Simmonse (Kantos Hyperionu). Příběh se inspiroval takzvanou Franklinovou expedicí z poloviny 19. století, jejímž cílem bylo najít Severozápadní průjezd spojující Atlantský oceán a Tichý oceán přes Severní ledový oceán. Tedy možnost obeplout Ameriku ze severu. Výprava lodí Erebus a Terror skončila nezdarem. Mírně řečeno. Obě lodě se ztratily a jejich posádky zahynuly. Událost se na dlouhá desetiletí stala předmětem záhad, spekulací i konspirací a dodnes zůstávají některé okolnosti nejasné, což podnítilo představivost různých kreativních duší.

Co uděláte, když zásoby jídla začnou docházet, důstojníci se začnou bouřit a šílenství i smrt se začnou šířit po palubě?

Nyní tajuplná a děsivá expedice inspirovala i vývojáře hry Terror: Endless Night. Kdysi už vznikla stolní hra The Walker in the Wastes, ale novinka je prvním mně známým pokusem o videoherní zpracování. Podle vývojářů ze studií Unseen Silence a Pixel Crow se jedná o unikátní mix tahové strategie a survival hororu. V Terror: Endless Night se staneme kapitánem lodi, která je uvězněná v ledu. Autoři se nás přitom ptají: “Co uděláte, když zásoby jídla začnou docházet, důstojníci se začnou bouřit a šílenství i smrt se začnou šířit po palubě?”

Vývojáři tvrdí, že půjde o závan čerstvého větru na poli survival hororů a strategií. Tenčící zásoby podle nich budou naším nejmenším problémem, jakmile posádka začne upadat do náruče šílenství. Autoři se od skutečnosti zjevně odchýlí podobně jako před nimi Dan Simmons a seriálová adaptace. My ale nebudeme sledovat osudy prvních dvou jmenovaných lodí, povedeme záchrannou výpravu, která je má vypátrat. Musíme zjistit pravdu o Franklinově expedici a zjistit, co se s ní stalo. Sami přitom však padneme do mrazivé pasti.

Hráči se musí přizpůsobit nepřátelskému prostředí ledové pustiny, která obklopuje uvězněné plavidlo. Musíme spravovat zásoby, rozdávat rozkazy, udržet posádku v teple a vymyslet plán, jak všechny zachránit. Naším prvořadým úkolem je udržet námořníky naživu, a to i za cenu vysokých obětí. Vývojáři tvrdí, že budeme čelit náročným morálním volbám. Převažují potřeby většiny nad potřebami menšiny? Jak naložíte se zrádci a dezertéry? Jsou si všichni na lodi rovni? A jak nakrmíte svou posádku?

Tváří v tvář bezvýchodné situaci na klaustrofobické lodi se ocitnete na hraně šílenství. A to, co se začne na palubě dít, podle autorů může připomínat noční můry a horor. Hra bude mít zjevně minimalistické audiovizuální zpracování, ale to nemusí být nutně na škodu. I v podání textových bublin a hlášení mají už nyní některá rozhodnutí nepěknou příchuť. A to doslova. Budeme třeba volit, zda se má posádka bez zásob uchýlit ke kanibalismu a pojídat mrtvé kolegy.

Terror: Endless Night v tuto chvíli míří jen na Windows a jeho vydavatelem je polská společnost Movie Games.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru