Mistrovství světa ve hře FIFA 23 uniklo předčasně

K dispozici mělo být až v listopadu. Hráči se k němu dostali na PS5 skrze karty aktivit

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
13. 10. 2022
Název: FIFA 23 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 30. 9. 2022 Platformy: , , , , , Žánr:

Pokud se těšíte na letošní mistrovství světa ve fotbale, které se netradičně uskuteční až v listopadu kvůli svému umístění do Kataru, možná jste si právě s touto vidinou pořídili letošní ročník série FIFA. Vývojáři z Electronic Arts dopředu slibovali, že režim mistrovství světa – a to nejen mužů, ale v příštím roce také žen – bude do hry zahrnutý prostřednictvím bezplatného updatu, který dorazí krátce před startem šampionátu. Ve výsledku by to pro katarské mistrovství znamenalo čekat nejpozději do 20. listopadu, kdy turnaj vypukne, ve skutečnosti se už ale někteří hráči na PlayStationu 5 mohli pustit do zkoumání očekávaného módu už teď, v půlce října. Lidé z EA totiž režim neuhlídali a nechtíc nabídli lidem přístup skrze karty aktivit na zmíněné konzoli.

O incidentu jako jeden z prvních informoval twitterový účet FIFA 23 News, který – jak už jméno napovídá – shrnuje novinky o letošním ročníku fotbalové simulace od EA. Upozornění na to, že režim mistrovství světa unikl, doprovodili správci účtu také screenshotem přímo z menu, které je adekvátním způsobem změněné a předkládá možnost zahrát si hned několik herních variant. Tou první je FIFA World Cup Live, což je s největší pravděpodobností mód, který bude sledovat dění na probíhajícím šampionátu a předkládat hráčům navazující výzvy nebo možnost zahrát si právě odehrané zápasy třeba i se snahou změnit výsledek. Další herní variantou je klasický přátelák mezi vybranými reprezentačními týmy, opět s největší pravděpodobností na některém z oficiálních hřišť a samozřejmě se všemi náležitými mistrovskými proprietami, jako jsou adekvátní dresy, soupisky nebo třeba televizní grafika.

Další mód slibuje možnost zahrát si celý turnaj online, a pak, přirozeně, nechybí ani hlavní mód – FIFA World Cup 2022 – který patrně nabídne celý formát, včetně kvalifikace. Důvod myslet si, že EA opět zahrnuje i fázi, která předchází samotnému šampionátu, vzešla z počtu zastoupených týmů, kterých je dohromady 48 namísto pouhých 32, které jsou už připraveny v jednotlivých skupinách hlavního turnaje. Ačkoliv tím samozřejmě FIFA 23 nepostihne všechny týmy světa, které by měly šanci o postup bojovat, určitě dojde k rozšíření na maximální možný počet týmů, které jsou zastoupeny v základní verzi, tedy – snad – včetně České republiky. Mohli bychom proto složit reparát a třeba na turnaj postoupit alespoň virtuálně.

Pokud vás zajímá, jak očividně nedokončený režim vypadá v tuto chvíli, můžete se podívat na některé z dostupných videí na YouTube. S větší, či menší úspěšností se některým tvůrcům obsahu podařilo do hry dostat, a paradoxní je, že ze všech režimů se zdál být nejstabilnější online turnaj. Na mnoha místech ale chybí doprovodná grafika, některé kvalifikované týmy ještě nemají svou vlaječku, nepřehrávají se videa a ne vždy šlo hráčům ovládat jejich tým poté, kdy se spustil zápas. Také chybí úvodní animace před zápasy, ale na druhou stranu se už hrálo na nových stadionech, které značně rozšíří celkovou nabídku, až mód oficiálně vyjde. Lidé z Electronic Arts se k problému dosud nevyjádřili, férově ale musíme doplnit, že vina nemusí padat přímo na jejich hlavy, ale také částečně na Sony, která je nepochybně odpovědná za funkci zmiňovaných karet aktivit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru