Minecraft, Mojang, Minecraft se zřejmě pustí do boje s Pokémon Go

Minecraft se zřejmě pustí do boje s Pokémon Go

Microsoft chystá AR verzi svého sandboxu. Představí ji už za 10 dní v rámci oslav 10. výročí

7. 5. 2019
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Minulý týden jsme vás informovali, že Microsoft nepozval autora Minecraftu na oslavu 10. výročí značky. Důvodem jsou podle mluvčího společnosti kontroverzní výroky Markuse Perssona na Twitteru. Plánované oslavy se uskuteční už 17. května ve studiu Mojang ve švédském Stockholmu. A jak už bylo dříve řečeno, akce k 10. narozeninám se zaměří na minulost, přítomnost i budoucnost značky. Nyní už máme první signály, o čem se bude za 10 dní mluvit. 

Microsoft totiž láká, že 17. května představí něco v souvislosti s Minecraftem a rozšířenou realitou. Minutová reklama neprozrazuje, co přesně můžeme očekávat, ale většina lidí doufá, že video naznačuje nějakou hru ze světa Minecraftu postavenou na podobném principu jako hit Pokémon Go od studia Niantic.

Headset HoloLens představoval jeden z hlavních důvodů, proč se Microsoft rozhodl za Perssonův hit zaplatit astronomických 2,5 miliardy dolarů

Pokud bychom skutečně mohli hrát nějakou odlehčenou verzi Notchova fenoménu v AR provedení, šlo by jistě o atraktivní novinku. Bez ohledu na nejrůznější modifikace, Minecraft oficiálně podporuje VR pro Oculus Rift nebo Gear VR. To platí už pár let. Vtipné přitom je, že Persson původně s VR verzí pro Rift počítal už na začátku, ale plánovanou oficiální podporu odpískal, když v roce 2013 Oculus spadl pod Facebook. Znovu se k ní vrátil až Microsoft, poté, co značku od Notche koupil.

Ještě zajímavější je ale kapitola nazvaná HoloLens. Toto zařízení redmondský gigant představil spolu se speciální verzí Minecraftu už v roce 2015 a podle tehdejších vyjádření představitelů firmy šlo o jeden z hlavních důvodů, proč se nakonec rozhodl za Perssonův hit zaplatit astronomických 2,5 miliardy dolarů. Jenže i když byla letos v únoru 2019 oznámena už druhá generace tohoto inovativního headsetu, stále nejde o klasický spotřební kus pro běžného zákazníka, ale výrobek určený převážně pro výzkum, vědu a profesionální nasazení.

Softwarový gigant, respektive Mojang kromě toho pracuje také na dungeonu nazvaném příznačně Minecraft: Dungeons.

Microsoft se tak možná mohl rozhodnout zkušenosti a poznatky načerpané během práce na této verzi Minecraftu přenést do podoby něčeho, co je lidem mnohem dostupnější už dnes – aplikace pro mobily využívající rozšířenou realitu. Dává to dobrý smysl a pokud je tu značka, která může v budoucnu zatopit hrám jako Pokémon Go a chystanému titulu Harry Potter: Wizards Unite, je to právě Minecraft.

Projekt vzniká v Microsoftu pod kódovým označením Genoa, prozradil na Twitteru Brad Sams, který má velmi dobrou reputaci, pokud jde o zákulisní informace. Softwarový gigant, respektive Mojang kromě toho pracuje také na dungeonu nazvaném příznačně Minecraft: Dungeons. Mělo by jít o lineárnější dobrodružství ve srovnání s původním sandboxem až pro čtyři hráče. Vyjít by hra měla ještě letos na PC. I o ní by mohla být za 10 dní v rámci oslav řeč.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru