Minecraft Earth, Microsoft, Minecraft Earth je ambiciózní variací na Pokémon Go

Minecraft Earth je ambiciózní variací na Pokémon Go

Prolne skutečný a digitální svět. Kromě sbírání potvůrek a soubojů ale navíc nabídne stavění

17. 5. 2019
Název: Minecraft Earth Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Minulý týden jsme vás informovali, že společnosti Microsoft a Mojang lákají na oslavy 10. narozenin Minecraftu a chystají pro fanoušky nějaké oznámení pravděpodobně zaměřené na rozšířenou realitu. A takzvaný “Minecraft AR”, jak mezitím média projekt překřtila, se dnes skutečně představil. Většina lidí věřila, že půjde o pokus konkurovat fenoménu Pokémon Go od Nianticu, tak se pojďme podívat na to, co se z tajuplného teaseru nakonec skutečně vyklubalo.

Budete moci stavět, sbírat tvory známé z tohoto světa podobně jako pokémony a spolupracovat s ostatními hráči.

Novinka se jmenuje Minecraft Earth a předvedla se hráčům prostřednictvím minutu a půl dlouhého a poměrně vtipného videa. A v hlavní roli tu bude samozřejmě telefon či tablet. Díky rozšířené realitě vstoupí svět Minecraftu do toho našeho a “prolne” se s ním. Budete moci stavět, sbírat tvory známé z tohoto světa podobně jako pokémony a spolupracovat s ostatními hráči. Vaším virtuálním hřištěm se v přeneseném slova smyslu může stát třeba ulice, kde bydlíte, kam chodíte do práce či do školy.

Podle vývojářů jsme ještě nikdy takto Minecraft okusit nemohli, i když se znovu nabízí srovnání se speciální verzí pro headset HoloLons, kterou Microsoft představil už v roce 2015 na E3. A podle tehdejších vyjádření představitelů firmy šlo o jeden z hlavních důvodů, proč se nakonec rozhodl za Notchův hit zaplatit astronomických 2,5 miliardy dolarů. Redmondský gigant viděl obří potenciál ve spojení HoloLens a Minecraftu. Nakonec si ale skromnější verzi rozšířené reality mohou užít všichni díky její popularitě a větší dostupnosti na mobilech i tabletech.

Sbírat budeme staré známé moby i úplně nové druhy. Chybět nebudou ani různé speciální varianty. Říkal tu někdo Pokémon Go? Zajímavěji už zní průzkum okolí, sbírání surovin a plnění výzev. Společná stavba a vymýšlení projektů s dalšími hráči by pak mělo být zlatým hřebem novinky. Chybět ale nebudou ani survival prvky a souboje s protivníky ze hry. “Dokážete je porazit i ve skutečném světě?” ptají se vývojáři.

Zajímavě zní, že to vše bude fungovat nejen ve skutečném světě, ale i v příslušném měřítku. To se zdá být zatím tím hlavním rozdílem oproti původně demonstrované verzi pro HoloLens, která připomínala spíše jakousi zmenšenou virtuální stavebnici, kterou sledujete z “božské” perspektivy. Na mobilech a tabletech bude vše k vidění v životní velikosti.

Už teď můžete zkusit štěstí a přihlásit se do uzavřené bety.

Minecraft Earth bude free-to-play a míří na iOS a Android, respektive zařízení disponující AR funkcionalitou. Jak už název hry napovídá, k dispozici by měla být po celém světě, ale její vydávání bude postupné. Vážně berou autoři i obavy o bezpečnost, mimo jiné asi i ve světle zpráv o tom, co vše se lidem přihodilo při hraní jiných AR her, když nedávali pozor a příliš se soustředili na virtuální svět místo toho skutečného.

Už teď přitom můžete zkusit štěstí a přihlásit se do uzavřené bety. Potřebovat budete zařízení s Androidem 7 nebo iOS 10 a Microsoft či Xbox Live účet. Samotný test ale odstartuje až v létě a počet účastníků bude samozřejmě omezený. Za účast v betě  můžete navíc obdržet speciální skin.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru