Hot Wheels Unleashed, Milestone, Milestone oficiálně představuje Hot Wheels Unleashed

Milestone oficiálně představuje Hot Wheels Unleashed

Prohánět se budete s „angličáky“ po plastových tratích. Sami si je můžete stavět v editoru

Zdroj: Milestone
26. 2. 2021
Název: Hot Wheels Unleashed Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 30. 9. 2021

Přibližně před dvěma týdny unikla skrze Xbox Store informace, že italští specialisté na závodní hry zse tudia Milestone chystají na letošek vedle MotoGP 21 či Monster Energy Supercross 4 také licencovanou hru Hot Wheels Unleashed. A protože Microsoftu podobné úniky v poslední době opravdu jdou, netrvalo dlouho a hra se dočkala svého oficiálního představení. Všechno, co jste mohli potenciálně načerpat v první polovině února je pravda a nutno připustit, že první trailer – byť nereprezentující podobu hry – oplývá na poměry studia Milestone nebývale pohlednou prezentací.

Co se týče samotné hry, vývojáři z Milestone vsadili podle prvních informací na to, co sérii Hot Wheels zdobí i ve skutečnosti. Tedy sbírání nejrůznějších autíček a závodění na plastových oranžových drahách, které se nezaleknou před loopingy, klopenými zatáčkami a díky videohře ani před nejrůznějšími power-upy a dalšími gravitaci popírajícími prvky. Osou celého zážitku mají být zběsilé závody až pro 12 hráčů v online, nebo offline režimu, případně v kombinaci s dvoučlenným split-screenem. Vývojáři rovněž počítají s nejrůznějšími boosty, driftováním a dlouhými skoky, do nichž by podle traileru mohla promlouvat i fyzika plastových tratí. Pokud totiž volný konec oranžové dráhy před vámi protivník rozhoupe, může se stát, že váš skok nebude dostatečně dlouhý a propadnete se v rámci okruhu do jiné části.

Jestli na to hráči přistoupí, bude samozřejmě podmíněno základní kostrou hry, jízdním modelem a fyzikou, která by měla ve světě angličáků hrát svoji specifickou roli.

Při pohledu na záběry ve videu se dá odtušit, že Milestone chce s Hot Wheels Unleashed konkurovat Trackmanii, což je poměrně ambiciózní plán, ale oblíbená licence by tomu mohla do značné míry pomoci. Do celého zážitku nepochybně vstoupí vrstva sběratelství, do světa her přeložená jako DLC s autíčky, která naznačují nejrůznější edice, v nichž už lze hru předobjednat. Další důležitou složkou pak je editor tratí, který by mohl být na úrovni monetizace rovněž spojen se sezónním obsahem a poskytovat další dílky těm, kdo ochotně zaplatí. Jestli na to hráči přistoupí, bude samozřejmě podmíněno základní kostrou hry, jízdním modelem a fyzikou, která by měla ve světě angličáků hrát svoji specifickou roli. Ostatně, i ve videu je vidět, že pokud autíčko nemá dostatečnou rychlost, vypadne z trati a ze zuřivého, oheň plivajícího závodního speciálu je rázem jen smutné autíčko ležící na střeše. Hodně zvědaví pak budeme i na vizuální zpracování, do kterého by vývojáři mohli promítnout plastové části a přiznat, že auta jsou v podstatě jen hračky.

Pokud se vám koncept líbí, zapište si do kalendáře datum 30. září 2021, kdy hra vyjde na PC, obou aktuálních generací PlayStationu i Xboxu a v neposledí řadě také na Switchi. Příjemné rovněž je, že hra nebude nabízena za tu nejvyšší cenu AAA her, takže základní edici seženete už za přibližně 1300 Kč. Vyšší edice – sběratelskou či ultimátní – dostanete za 1850, resp. 2370 Kč. Odměnou vám ale budou již výše naznačené bonusy, včetně Hot Wheels Passu a několika autíček navíc.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru