Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sony Interactive Entertainment, Miles Morales má vyjít i s remasterem původní hry

Miles Morales má vyjít i s remasterem původní hry

Informační chaos pokračuje. Game Informer popírá prohlášení studia Insomniac Games

Zdroj: Insomniac Games
28. 7. 2020
Název: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2020

Jestliže jste s námi naživo sledovali odhalení herních novinek pro PlayStation 5, pak vám neuniklo ani odhalení pokračování komiksové akce s pavoučím mužem. Z počátku ale nebylo jasné, co vlastně Marvel’s Spider-Man: Miles Morales je a zda se jedná o plnohodnotné pokračování, nebo jen rozšíření pro původní hru z roku 2018. V Sony si jisté zmatení hráčů uvědomili velmi rychle a přispěchali s ubezpečením, že novinka bude kratší samostatně stojící dobrodružství, jež bude rozsahem srovnatelné s Uncharted: The Lost Legacy. Nejasnosti se ale stále objevovaly v souvislosti s tím, zda bude součástí novinky i původní hra s Peterem Parkrem, což naznačoval viceprezident evropské pobočky Sony Simon Rutter. Řekl, že spolu s novinkou by na PS5 měl dorazit i remaster původní hry, jenže Insomniac Games jeho slova záhy zpochybnili a o hře se dál vyjadřovali jen jako o samostatně stojícím titulu. Nové číslo magazínu Game Informer ale tuto zprávu opět převrací a slibuje, co bylo dříve zamítnuto.

Remaster by totiž na jednu stranu rozhodně smysl dával – Spider-Man je velmi úspěšnou exkluzivitou, což společnost Sony před rokem potvrdila koupí týmu Insomniac Games.

Informace se objevila na Redditu, kde uživatel s přezdívkou Definitely Not Ryan sdílel větu vyjmutou z článku o chystaném dobrodružství Milese Moralese. „Miles Morales není tradičním pokračování, jelikož přijde v jednom balení s remasterovanou verzí Spider-Mana, jež plně využívá výhod hardwaru PS5,“ píše se doslova v Game Informeru. Je tedy otázkou, zda předešlé prohlášení studia Insomniac nebylo jen zastíracím manévrem a snahou získat čas pro pozdější marketingovou kampaň, protože remaster rozhodně smysl dával. Spider-Man je velmi úspěšnou exkluzivitou, což společnost Sony před rokem potvrdila koupí týmu Insomniac Games. V minulosti navíc hra posloužila i k demonstraci síly nového SSD u PS5. Příběh Milese Moralese se navrch odehrává ve stejném prostředí a využívá i stejný engine, jakákoli vylepšení by tedy měla být přenositelná i do originálu. I přesto je ale nutné brát podobné příspěvky s rezervou.

Tato informace totiž stále ještě není posvěcená kýmkoli ze Sony či z týmu Insomniac Games a například web VG247 trefně upozorňuje, že od uzávěrky posledního čísla časopisu Game Informer uteklo poměrně hodně času. Červencové číslo 327 vyšlo už 30. června, jenže připraveno k tisku muselo být připraveno mnohem dřív, a tím pádem ani v době uzávěrky ještě nemuseli mít redaktoři časopisu detailní informace. Na další detaily si proto musíme počkat a nemá valného smyslu ani pokoušet se spekulovat nad možnou cenou hry, případně zda by byl originál volitelnou součástí, či nikoli. Bezpečně však víme, že příběh Milese Moralese bude hratelný samostatně a hra by měla na trh doprovodit PlayStation 5. Kromě ray tracingu zaujme z technického hlediska i 4K rozlišení a slíbenou frekvencí 60 snímků za vteřinu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru