Mike Tyson po 28 letech „zjistil“, že je ve Street Fighteru

Mike Tyson po 28 letech „zjistil“, že je ve Street Fighteru

Slavný boxer tvrdí, že je to pro něj překvapení a čest. Před pár měsíci za to Capcomu nadával

19. 7. 2019

Postava na Západě známá jako Balrog se poprvé objevila ve hře Street Fighter II: The World Warrior z roku 1991. V Japonsku se nicméně tento boxer jmenuje M. Bison a inspirací pro něj nebyl nikdo jiný než slavný Mike Tyson. Jenže z obav možných žalob se vývojáři před exportem z Japonska rozhodli jména hrdinů promíchat, takže M. Bison sice existuje i v naší verzi, ale má jinou podobu – je to ten chlápek v červené uniformě.

A aby v tom byl jo zmatek, západní M. Bison se v Japonsku jmenuje Vega. Protože postava u nás známá jako Vega (ten s maskou a čepelemi) se v Japonsku jmenuje Balrog. Už vám z toho jde hlava kolem? Prostě jména se prohodila ne u dvojice postav, ale promíchala hned u tří bojovníků. Moudřejší budete z ilustračního obrázku níže.

Ale zpátky k věci. Možná právě i z důvodu zmíněných škatulat teď někdejší šampion v těžké váze prohlásil, že vůbec netušil, že inspiroval autory hry a má ve Street Fighteru svého dvojníka. Prohlásil to v pořadu stanice ESPN a dostalo se mu vysvětlení s tím, že jména Mike Tyson a M. Bison se původně nerýmovala náhodou. Moderátor se Tysona doslova zeptá, zda postavu někdy dřív viděl. Na to odpoví, že nikoli, ale že je touto podobou poctěný.

Krásný příběh, nemyslíte? Má to ovšem malý háček. Jak upozornilo Kotaku, úplně stejně se této informaci Mike Tyson divil naposledy letos v dubnu ve svém vlastním podcastu Hotboxin‘ With Mike Tyson, kde navíc autory po podobném vysvětlení všech okolností za jejich opovážlivost naopak počastoval několika nevybíravými termíny.

Sám Tyson přitom není ve světě videoher žádným nováčkem. Objevil se už ve hře Mike Tyson’s Punch-Out!! pro NES z roku 1987, která vycházela z automatu Punch-Out!! z roku 1983. Po vypršení licenční smlouvy byl pak nahrazen fiktivní postavou nazvanou Mr. Dream a hra se samozřejmě jmenovala jen Punch-Out!!.

To pravděpodobně před časem vedlo k jinému nepochopení ze strany slavného boxera. Ten se v dubnu rozčiloval na Twitteru, že Nintendo dělá nový Punch-Out!! a ani ho nekontaktovalo. Zřejmě ho ale jen zmátla informace, že na Switchi měla vyjít reedice původní hry.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru