Halo Infinite, Microsoft Studios, Microsoft začne odkládat hry, pokud se situace nezlepší

Microsoft začne odkládat hry, pokud se situace nezlepší

Zdraví je to nejdůležitější, říká šéf Xbox Game Studios. Prvním ohroženým titulem je Halo

Zdroj: Microsoft
27. 3. 2020
Název: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 8. 12. 2021 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 12. 2021

Ačkoliv Microsoft v poslední době několikrát ujišťoval, že nedojde na odklad uvedení konzole Xbox Series X, se kterou se tedy i nadále počítá na období letošních Vánoc, problémům způsobených pandemií koronaviru bude muset redmondská firma čelit tak jako tak. Podle vyjádření šéfa Xbox Game Studios Matta Bootyho pro Gamespot se to navíc může dotknout hráčů víc, než Microsoft původně předjímal, když začínají být v ohrožení konkrétní tituly, vznikající v jednotlivých interních studiích. K žádnému oficiálnímu odkladu zatím nedošlo, v tomto týdnu jsme ale rozebírali situaci kolem Flight Simulatoru od studia Asobo a problémy už hlásí také lidé z 343 Industries, pracujících na Halo Infinte.

„Uvědomujeme si, že hraní v této době spojuje lidi a jsme odhodlaní vyrábět pod hlavičkou Xbox Game Studios ty nejlepší hry pro celou komunitu. Současně je ale naší prioritou zdraví a bezpečí našich studií. V závislosti na svém umístění tak každé z nich čelí velkým výzvám a omezením, která se nevyhýbají ani mnoha externím vývojářským partnerům,“ říká Matt Booty. Zároveň potvrzuje, že coby šéf XGS stojí za rozhodnutími šéfů jednotlivých vývojářských subjektů a s přihlédnutím k aktuální situaci ve světě je plně respektuje. Naznačuje tím ale, že pokud bude muset dojít z bezpečnostních a zdravotních důvodů k omezení prací na konkrétních hrách, přijde namísto zvýšeného tlaku na vývojáře odklad vydání.

Odstranili jsme všechny překážky a vše se zdá být v normě, s přihlédnutím k aktuálním omezením a situaci ohledně koronaviru se ale mohou věci před zlepšením ještě výrazně zhoršit.

A jak už bylo řečeno v úvodu, první hrou, kolem které se začínají pozvolna stahovat mračna pochyb, je Halo Infinite. Vývoj launchového titulu nové konzole se už podle předchozích slov zástupců 343 Industries přesunul do domácností jednotlivých vývojářů a je pravděpodobné, že v závislosti na době trvání karantény dojde ke zpožďování interně nastavených časových plánů. „Vzhledem k tomu, že zdraví je v této době tím nejdůležitějším, respektujeme výzvy a pracujeme z domu. Nejde však o žádnou dovolenou a všechny [dílčí] týmy snaží najít nejvhodnější způsob, jak mohou mimo studio odvádět svou práci co nejlépe. Co to ale znamená pro Master Chief kolekci pro PC a Halo Infinite? Odstranili jsme všechny překážky a vše se zdá být v normě, s přihlédnutím k aktuálním omezením a situaci ohledně koronaviru se ale mohou věci před zlepšením ještě výrazně zhoršit,“ píší vývojáři v blogovém příspěvku.

Z jejich slov je proto patrné, že nedávné priority ustupují do pozadí a vezmeme-li v úvahu, že Spojené státy v posledních hodinách překročily celkovým počtem nakažených lidí Itálii i Čínu, je na místě očekávat spíše zhoršení celého stavu, nežli jeho zlepšení. Možným problémům pak samozřejmě nečelí pouze Halo Infinite, ale také řada dalších her, které již byly oficiálně oznámeny, resp. se na nich s největší pravděpodobností pracuje. Jmenovitě jde o Battletoads, Psychonauts 2, Grounded, Gears Tactics, Age of Empires IV, ale také o zcela jistě vznikající Forzu a nové hry od studií Initiative, Coalition nebo Undead Labs.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru