Microsoft začal streamovat hry z Xboxů Series X

Microsoft začal streamovat hry z Xboxů Series X

Cloud nyní nabízí rychlejší nahrávání i vyšší framerate. U PS Now na PC boduje Bloodborne

Zdroj: koláž/Vortex
23. 6. 2021

Xbox Cloud Gaming až dosud spoléhal na servery založené na konzolích Xbox One S, tedy tom nejlevnějším a nejpomalejším modelu. Microsoft už ale nedávno avizoval, že plánuje v dohledné době přezbrojit na hardware Xboxu Series X. A to se zřejmě začalo dít, jak si všimli někteří uživatelé služby.

Hráči totiž u některých titulů zaznamenali, že nabízejí vyšší framerate a současně výrazně nižší nahrávací časy. Vyšší výkon se u nich okamžitě pozitivně projevil. Na novinku upozornil například novinář Tom Warren z magazínu The Verge. Hry jako Yakuza: Like a Dragon nebo Rainbow Six Siege podle něj nabízejí nové grafické režimy, až 120 fps a rychleji se nahrávají. Upozornil na to i Klobrille.

Uživatelé na diskuzním serveru Resetera už začali dávat dohromady seznam podporovaných titulů. A již nyní je pořádně dlouhý. Najdete v něm velké i menší hry. Namátkou stojí za zmínku Sea of Thieves, Outriders, Gears 5, MLB The Show, Grounded, For Honor nebo Destiny 2. Zajímavé je, že ve výběru nenajdete například všechny first party tituly, jak byste možná předpokládali. Microsoft se zatím k novince nechtěl nijak vyjádřit. Brzy prý ale bude mít pro hráče další informace.

Streamování z cloudu tak může být po tomto kroku pro některé hráče zase o něco atraktivnější. Už dříve jsme psali, že Microsoft potvrdil, že tímto způsobem budou dostupné i next-gen hry na Xboxu One. Namátkou Flight Simulator.

PlayStation Now na PS5 hry stále čeká

Konkurenční služba PlayStation Now od Sony zatím nabízí jen hry pro PS2, PS3 a PS4. Funguje i na PS5, ale nemá v nabídce PS5 tituly. Její knihovna obsahuje přes 700 her. Službu si předplácí přes 3 miliony lidí. Bohužel u nás je oficiálně nedostupná. Donedávna také fungovala jen v rozlišení 720p, ale v dubnu na vybraných trzích začala podporovat rozlišení 1080p.

Shodou okolností jsme se ve stejnou chvíli dozvěděli, že Bloodborne byl na jaře nejpopulárnějším titulem z PS Now na PC. Předstihl Horizon Zero Dawn i The Last of Us. Služba totiž umožňuje hrát/streamovat PlayStation exkluzivity také na Windows.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru