Microsoft vyzradil mírně vylepšenou kolekci Tomb Raidera

Microsoft vyzradil mírně vylepšenou kolekci Tomb Raidera

Zahrnuje veškerý obsah nové trilogie ve 4K. Vydání je naplánováno už na tento měsíc

Zdroj: Crystal Dynamics
7. 3. 2021

Jako už v mnoha předchozích případech, Microsoft se opět postaral o nečekané oznámení chystaného titulu, aniž by se tak stalo prostřednictvím jeho vývojářů či vydavatele. Zdrojem informací je znovu Microsoft Store, v jehož databázi se v průběhu neděle zčistajasna objevil plnohodnotný zápis speciální edice nové trilogie série Tomb Raider. S podtitulem Definitive Survivor Trilogy má hráčům už 17. března (dle anglické mutace Microsoft Storu o den později) doručit veškerý obsah, který kdy pro trojici her vyšel, včetně textur v rozlišení 4K a podpory HDR.

„Jde o kompletní edici oceňovaných her nové série Tomb Raider. Kolekce obsahuje veškerý definitivní obsah ze všech dostupných prequelů – Tomb Raider: Definitive Edition, Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration a Shadow of the Tomb Raider,“ vymezuje popisek v Microsoft Storu. Dále shrnuje základní informace o příbězích všech tří dílů a slibuje desítky hodin skvělé zábavy, složené z prozkoumávání kobek, řešení hádanek a boje o přežití.

Hry by měly mít rovněž přístupný multiplayer a pro celou kolekci slibuje Microsoft za vývojáře z Crystal Dynamics textury ve 4K a podporu HDR.

V části, kde je jednotlivě vypsáno, co konkrétně nová kolekce obsahuje, je rovných 35 položek s tím, že nad rámec zmiňovaných verzí her to jsou všechna DLC, včetně skinů pro hlavní hrdinku či expedičních a modifikačních kartiček. Hry by měly mít rovněž přístupný multiplayer a pro celou kolekci slibuje Microsoft za vývojáře z Crystal Dynamics textury ve 4K a podporu HDR. V případě druhého a třetího dílu trilogie nejde o žádné vylepšení, původní hra z roku 2013 ale tak kvalitními texturami nedisponovala a můžeme tudíž mluvit o mírném vylepšení. Žádná informace o plnohodnotném „next-gen upgradu“ ale nezazněla, takže musíme mírnit celkové očekávání.

Co se týče platforem, Microsoft Store je v tuto chvíli neuvádí, dá se však předpokládat, že by hra měla být dostupná jak pro nové konzole, tak pro konzole předchozí generace. Potvrdit v tuto chvíli ale nemůžeme nic, tedy ani fakt, jestli hra míří na PlayStation, byť se to zdá velmi pravděpodobné. Neznáme však ani cenu a příliš se nám nezdá ani oficiálně uváděná velikost pouhých 10 GB. Počkejme proto na oznámení od vývojářů, kteří se k nedělnímu večeru ke kolekci stále nehlásí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru