Microsoft uspořádá vlastní konferenci i na Gamescomu

Microsoft uspořádá vlastní konferenci i na Gamescomu

Oznámení nových her ale slíbeno není. Bethesda bude mít vlastní několikadenní stream

Zdroj: Microsoft
9. 8. 2021

Zástupci Microsoftu potvrdili, že stejně jako v případě veletrhu E3 budou mít i na Gamescomu vlastní konferenci. Uskuteční se už 24. srpna od 19 hodin našeho času a bude předcházet očekávané akci Opening Night Live moderátora Geoffa Keighleyho. Microsoft v krátkém blogu na portálu Xbox Wire potvrdil svůj setrvalý zájem o německý veletrh, bez ohledu na to, že i letos proběhne bez přímé účasti fanoušků na výstavišti v Kolíně nad Rýnem. „Normálně bychom v téhle části roku balili naše věci a chystali se potkat s našimi fanoušky a komunitou v Kolíně na Gamescomu. Letos ale bude veletrh ze 100 procent virtuálním zážitkem, takže se k nám můžete připojit odkudkoliv na světě,“ říká šéf komunikace Sandro Odak. V detailech toho, na co se mohu hráči těšit, ale trochu brzdí očekávání a ani nenaznačuje, že by snad mělo dojít na oznámení nějakých větších novinek.

„Abychom vás na týden veletrhu nažhavili, budeme vysílat oficiální stream Xboxu, kterým vás provede Parris Lilly a Kate Yeager,“ říká Odak. Oba jsou s Microsoftem úzce spojení ve smyslu moderování nejrůznějších akcí a budou připraveni i letos na Gamescomu, abychom se od nich dozvěděli o „nejlepší herní nabídce exkluzivních her“. Dozvědět se máme podrobné informace o některých z dříve oznámených titulů od Xbox Game Studios, chybět nebudou ani tituly od vývojářů a vydavatelů třetích stran a podle očekávání se bude také mluvit o novinkách v souvislosti s Game Passem či službou xCloud. Přenos bude dostupný na nejrůznějších kanálech a regionálních stránkách s tím, že stejně jako v případě E3 půjde o předtočenou akci opatřenou titulky ve 30 jazycích. A vzhledem k tomu, že v červnu byla dostupná i čeština, očekáváme, že tomu v případě Gamescomu nebude jinak.

Dále Odak láká na sledování Opening Night Live, kde by potenciálně k nějakému oznámení dojít mohlo a slibuje také, že svůj program bude mít i Bethesda. V režii německé divize se mohou hráči těšit na několikadenní program, který bude zahájen 26. srpna a poběží na Twitchi. To vše pak doplní Xbox FanFest, který má nahradit možnost přímo se potkat na výstavišti a užít si hry zblízka, jak jsme byli všichni zvyklí v uplynulých letech. K digitálnímu FanFestu přistoupil Microsoft už loni, a ačkoliv si na odhalení detailů o letošním ročníku musíme ještě chvíli počkat, už teď můžeme mluvit o soutěžích, kvízech, dalších streamech o jednotlivých titulech a nejrůznějších digitálních odměnách, které mohou fanoušci získat. V neposlední řadě pak Microsoft slibuje až 75procentní výprodej, který se bude vztahovat na konzolové i PC hry. I v tomto případě se máme detaily dozvědět později, ani tady ale nemáme problém uvěřit, že Microsoft bude chtít zlákat ke koupi kultovních her kohokoliv, kdo byť jen zavadí o Xbox Store. Bez ohledu na to ale Odak stejně v závěru připomíná, že existuje Game Pass, který mohou noví uživatelé vyzkoušet za pouhý dolar a je tudíž patrné, kam se pozornost Microsoft ve skutečnosti ubírá.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru