Microsoft se nevzdal vidiny xCloudu na dalších konzolích

Microsoft se nevzdal vidiny xCloudu na dalších konzolích

Ještě loni v srpnu to považoval Spencer za důležitý bod strategie Xboxu, odhaluje dokument

Zdroj: Microsoft
5. 5. 2021

Je až k nevíře, kolik informací proudí z dokumentů, které si vyžádal soud při řešení sporu společností Apple a Epic Games. Jen v průběhu včerejšího dne jsme se dozvěděli, kolik platí Epic Games za hry zdarma pro svůj obchod, kolik stála půlroční exkluzivní dohoda s Take-Two o Borderlands 3 a zjistili jsme rovněž, že si Sony nechala (a možná stále nechává) platit za zpřístupnění cross-platform multiplayeru na PlayStationu. Nyní se další odtajněné dokumenty týkají Microsoftu, jmenovitě prezidenta herní divize Phila Spencera, a jeho setrvalých plánů přivést streamovací službu xCloud i na jiné konzole.

Zdroj: Microsoft

O téhle vidině mluvil Spencer už před několika lety, aby v červenci 2020 potvrdil, že se xCloud na jiné platformy nechystá, protože o ně nemají jejich provozovatelé či výrobci zájem. Nejčastěji se s rozšířením streamovací služby skloňovalo Nintendo Switch, Spencer ale loni v rozhovoru pro Gamestar uvedl, že Microsoft už tuto myšlenku dále nerazí a od plánů ustupuje. Ovšem pouhý měsíc poté v korespondenci s prezidentem Epic Games Timem Sweeneym tvrdil pravý opak a nic nenasvědčovalo tomu, co řekl šéf Xboxu veřejně.

„Chci tě ujistit, že chápu tvůj postoj k xCloudu na jiných platformách (tohle jsme ještě nevzdali) i free to play multiplayeru bez Goldu (blížíme se a chceme s vámi spolupracovat),“ odpovídal Spencer šéfovi Epic Games. Tim Sweeney zmiňoval možnost hraní Fortnite na Xboxu bez členství v placeném programu Xbox Live Gold, na což skutečně před několika dny došlo, druhá část Spencerova vzkazu ale stále zůstává nedořešena. Řešení nicméně může přijít skrze webovou aplikaci, prostřednictvím které bude xCloud dostupný na iOSu.

Podobně, jako v případě Stadie, také streamovací služba Microsoftu už v testovacím režimu běží v prohlížeči, nutno ovšem podotknout, že browser na Switchi momentálně neumí tyto aplikace spustit a v případě PlayStationu není prohlížeč ani oficiálně zastoupen. Nemožná tedy vize Microsoftu není, ale stále leží na cestě spoustu překážek, které nemá provozovatel xCloudu v moci odstranit. V mezičase se už ale Xboxu podařilo provázat xCloud s částí knihovny Game Passu a webová aplikace by mohla zpřístupnit i další funkce celého ekosystému, které Spencer dříve označoval za klíčové i pro ostatní případné platformy.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru