Microsoft prodal 21 milionů kusů Xboxu Series

Microsoft prodal 21 milionů kusů Xboxu Series

Číslo bylo zveřejněno na festivalu v Brazílii. Necelých 60 milionů pak má na kontě Xbox One

Zdroj: Microsoft
1. 7. 2023

Zatímco Sony poměrně otevřeně informuje o tom, jak je na tom s prodejem PlayStationu 5, Microsoft v tomto ohledu zachovává už tradiční mlčení a nechává veřejnost bez stěžejní informace klidně i dlouhé roky. Na festivalu BIG v Brazílii, kde Microsoft prezentoval další tituly z programu ID@Xbox, však došlo na nečekané oficiální odtajnění, kolik už je v oběhu kusů Xboxu Series – bez rozdělení na modely S a X – stejně jako na potvrzení, kolik se prodalo všech modelů předchozího Xboxu One. Nebudeme vás napínat – Xbox Series už dokázal zlákat ke koupi 21 milionů hráčů, zatímco Xbox One v předchozí generaci 58 milionů.

Fotka z prezentace koluje už několik dní po internetu, a jako jeden z prvních ji sdílel administrátor z portálu Resetera John Welfare. Kromě množství prodaných kusů pak Microsoft oznámil, že 48 procent majitelů Xboxu Series S patří k naprostým nováčkům v ekosystému Xboxu, což jasně podtrhuje filosofii, která za levnějším modelem stojí. Jak už zaznělo z mnoha míst – od lidí z Microsoftu, ale samozřejmě i přímo od hráčů – Series S se díky své agresivní cenovce jeví jako ideální alternativa k PC nebo právě PlayStationu, a i to je patrně důvod, proč se Microsoft při nedávném zdražování rozhodl cenovku Series S nenavýšit.

Pokud bychom měli čísla Microsoftu srovnat s výsledky Sony, konzole PlayStation 5 si k dubnu letošního roku našla cestu k 38 milionům hráčů, takže je nanejvýš pravděpodobné, že dnes to bude již přes 40 milionů. Tím by byla zachován podobný poměr v prodejích jako u předchozí generace, kde dokázala Sony prostřednictvím PlayStationu 4 oslovit 117 milionů hráčů, tedy opět v podstatě přesný dvojnásobek oproti Xboxu One.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru