Star Wars: Squadrons, Electronic Arts, Microsoft předčasně odhalil Star Wars Squadrons

Microsoft předčasně odhalil Star Wars Squadrons

Titul dosud známý jako Project Maverick bude vesmírná akce. Vyjde už letos na podzim

Zdroj: EA
12. 6. 2020
Název: Star Wars: Squadrons Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 2. 10. 2020

Update: Společnost EA ve 20 hodin našeho času oznámila, že hru Star Wars Squadrons představí v pondělí 15. června v 17 hodin středoevropského času.

Původní zpráva:  Tak už zase něco uniklo. V tomto případě možná spíš ulítlo. Na Microsoft Storu se předčasně objevila zmínka o hře Star Wars Squadrons. Název hry, zmínka o pilotech i doprovodný artwork dávají tušit, že se můžeme těšit na střety X-wingů a TIE fighterů. Tlačítko vybízející k předobjednávce bohužel na konkrétní prezentaci nevedlo.

Kampaň pro jednoho hráče, ale hlavně multiplayer

Všeobecně se má za to, že jde o hru dosud známou pod kódovým označením Project Maverick. Záznam o ní už dříve unikl pro změnu prostřednictvím sítě PlayStation Network. Hra by měla vyjít ještě letos a pracuje na ní studio EA Motive, jak už dříve prozradil Jason Schreier. 

Titul Star Wars Squadrons má podle magazínu VentureBeat a jeho zdrojů nabídnout kampaň pro jednoho hráče, ale především sází na multiplayer. Vyjít by měl letos na podzim na PC i konzole. Má se jednat o nějaký menší projekt.

Vedení řadu předchozích pokusů zastavilo, protože byly údajně příliš ambiciózní, nebo jejich vývoj trval moc dlouho.

Novinka má být prvním z řady “rychlejší” Star Wars projektů. EA údajně chtějí nové tituly vydávat svižnějším tempem. Vedení řadu předchozích pokusů zastavilo, protože byly údajně příliš ambiciózní, nebo jejich vývoj trval moc dlouho. Je veřejným tajemstvím, že EA zrušili hned několik potenciálně velmi zajímavých projektů v uplynulých pár letech.

Motive dříve pomáhali s Battlefrontem, takže i zmínka stran multiplayeru by u nového titulu dávala velmi dobrý smysl. Před odchodem do Googlu tým vedla Jade Raymond. Měl také pomáhat Visceral Games s projektem Amy Hennig. Naposledy podle Kotaku společnost Electronic Arts zrušila Star Wars hru loni na jaře. Šlo o plánovaný spin-off série Battlefront. Jednalo se už o třetí hru z vesmíru Hvězdných válek, kterou vydavatel od roku 2017 zařízl.

Hra Star Wars Squadrons by mohla být představena oficiální nejpozději na akci EA Play Live.

Star Wars: Squadrons, Electronic Arts, Microsoft předčasně odhalil Star Wars Squadrons

Star Wars hry od EA

Desetiletý kontrakt Disney a EA vyprší nejdříve v roce 2024, jestliže nebude prodloužen. V rámci exkluzivní spolupráce jsme se dočkali her Star Wars Battlefront (2015), Star Wars Battlefront II (2017), Star Wars Jedi: Fallen Order (2019) a celé řady mobilních her. Už v roce 2011, tedy ještě před navázáním zvláštního partnerství, vyšlo MMO Star Wars: The Old Republic.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru