Microsoft oficiálně představil Xbox One S bez mechaniky

Microsoft oficiálně představil Xbox One S bez mechaniky

Spekulace byly pravdivé, konzole se začne prodávat 7. května za 5999 korun

17. 4. 2019

Krátce poté, co Sony ústy architekta PlayStationu Marka Cernyho poprvé promluvila o své nové herní konzoli, přihlásili se lidé z Microsoftu s pravidelným vysíláním svého pravidelného informačního segmentu Inside Xbox. Už několik dní dopředu lákali především na to, že se dozvíme něco z plánů pro blížící se konferenci E3, na základě spekulací ale bylo jasné, že hlavním bodem večera bude bezdiskový Xbox One S, který už vzhledem k dostupným informacím zbývalo pouze oficiálně posvětit. A přesně to se kolem včerejší půlnoci skutečně stalo – Xbox One S All-Digital Edition bude dostupný 7. května za 5999 Kč.

Samotné představení nové revize stávajícího Xboxu One S proběhlo prostřednictvím poměrně vtipného videa, ve kterém skupina inženýrů přemýšlí, jak z tradiční konzole udělat zařízení čistě pro digitální obsah. Ostatně, uniklé obrázky už dopředu naznačovaly, že se šasi konzole nebude nijak lišit a pouze z něj zmizí mechanika, což se nakonec stalo a žádný závod ve zmenšování neproběhl. Co se týče výkonu, konzole zůstává identická se základní verzí Xbox One S, bude vybavena 1TB pevným diskem a přijde s trojicí her zcela zdarma. Předinstalovány budou Forza Horizon 3, Minecraft a i díky updatům stále aktivní Sea of Thieves. Posledním bonusem pro nové zákazníky pak je možnost předplatit si až do 12. května službu Game Pass na tři měsíce za pouhých 26 korun, přičemž se tato nabídka neváže pouze k novému Xboxu, ale platí obecně.

Co se naopak nepotvrdilo, je finální cena, která se měla podle některých spekulací dostat pod hranici 200 dolarů. Larry Hryb nicméně uvedl, že i s cenovkou 250 dolarů zůstává All-Digital Edition nejdostupnější možností, jak si zahrát na Xboxu ve 4K i s podporou HDR a slíbil, že 50dolarový rozdíl od základní verze Xbox One S zůstane zachován i v případě slevových akcí. Že to není tak úplně pravda, usvědčují oblíbeného Majora Nelsona oficiální stránky Xboxu, kde můžete například najít Xbox One S s 1TB diskem a stále ještě novým The Division 2 za pěkných 6490 Kč, případně zabrousit k resellerům a koupit Xbox One S se stejný diskem a hrami jako Forza Horizon 4, Battlefield V nebo Anthem za 5999 Kč. Jinými slovy – cena se nelíbí fanouškům a nepozdává se ani nám. Rozdíl totiž není ani v ceně jedné hry a bez komentáře nemůže zůstat ani to, že na rozdíl od fyzických disků se cena digitálních kopií snižuje jen velmi pomalu a u těch největších titulů ke snížení nedojde ani po letech.

Ve spojitosti s novým předplatným pak Microsoft potvrdil úroveň Ultimate, která za 15 dolarů měsíčně spojí ke konci tohoto roku vlastnosti Xbox Game Pass a Live Gold.

Ve zbylých částech Inside Xbox se mluvilo o již zmiňovaném programu Game Pass, ať už v souvislosti s novými hrami anebo novou úrovní předplatného. Co se her týče, můžete se ve zpětné kompatibilitě těšit na Ninja Gaiden 2 a na vylepšené verze tří dílů série Splinter Cell – jmenovitě Double Agent, Convicition a Blacklist, které mohou předznamenávat očekávaný návrat série a rovněž vylepšené Fable 2 a 3. Ve spojitosti s novým předplatným pak Microsoft potvrdil úroveň Ultimate, která za 15 dolarů měsíčně spojí ke konci tohoto roku vlastnosti Xbox Game Pass a Live Gold, takže nebudete muset za obě služby platit odděleně.

Poslední informace se pak týká vystoupení Microsoftu na E3, o které Phil Spencer už nějakou dobu mluví v superlativech. V rámci Inside Xbox potvrdil, že se fanoušci mohou těšit 9. června na odhalení nových her od nedávno získaných vývojářských studií a slíbil, že k vlastní show přistoupí coby tvůrci vlastní konzole velmi zodpovědně. V závěru pak uvedl, že doprovodný Fan Fest – tedy pro veřejnosti určená část prezentace aktuálních titulů – naroste v Los Angeles na počet 700 možných návštěvníků.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru