Senua’s Saga: Hellblade II, Xbox Game Studios, Microsoft nečekaně ukázal nový Xbox Series X

Microsoft nečekaně ukázal nový Xbox Series X

Konzole přijde na trh koncem roku 2020 a míří na ni hra Senua’s Saga: Hellblade II

Zdroj: Microsoft
13. 12. 2019
Název: Senua’s Saga: Hellblade II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 21. 5. 2024

Microsoft na akci The Game Awards 2019 k velkému překvapení fanoušků ukázal nový Xbox a prozradil, jak se příští generace jeho konzole bude jmenovat. Xbox Series X vstoupí do prodeje koncem příštího roku a na trh jej doprovodí jako jedna z exkluzivit hra Senua’s Saga: Hellblade II od studia Ninja Theory. I na tu jsme se mohli podívat prostřednictvím povedeného in-game traileru. Microsoft zdůraznil, že celá nahrávka vznikla přímo v enginu hry.

Nová konzole má být čtyřikrát výkonnější než Xbox One X a přitom velmi tichá. Půjde ji postavit horizontálně i vertikálně. Společně s ní byl představen i nový gamepad, jehož velikost a tvar byl upraven a přibylo mu tlačítko Share známé z DualShocku 4. Díky němu bude pořizování screenshotů a nahrávání videí výrazně snazší. Křížový ovladač je zase inspirovaný bezdrátovým gamepadem Xbox Elite Series 2. Nový gamepad bude součástí každého balení nové konzole a bude kompatibilní i s Xboxem One a Windows 10.

Možnosti nového hardwaru má naznačit ukázka ze hry Senua’s Saga: Hellblade II. Pokračování Hellblade: Senua’s Sacrifice prý plně využívá potenciál nové konzole. Microsoft chce podle Phila Spencera vývojáře a hráče zbavit bariér a okovů poslední generace. Samozřejmostí má údajně být rozlišení 4K a 60 FPS s možností dosáhnout až 120 FPS. Podporovat bude nová Xbox i rozlišení 8K. To vše má umožnit nová architektura od AMD. Stejně jako hardwarově akcelerovaný ray tracing. I Microsoft podobně jako Sony slibuje, že jeho systém v podstatě eliminuje nahrávání díky nové generaci SSD úložiště.

Xbox Series X je také připraven spolupracovat v tandemu s cloudovými službami budoucnosti. Počítat můžeme i se zpětnou kompatibilitou napříč všemi generacemi Xboxu. Nová konzole bude podporovat příslušenství pro Xbox One i Game Pass. Microsoft také zkoumá, jak minimálně v případě first party her jako Halo Infinite nabídnout tituly v nějakém cross-generačním balíčku se sdílenými trofejemi a uloženými pozicemi. Na nových hrách pro budoucí Xbox už pracuje nejen 15 vlastních týmů spadajících pod Xbox Game Studios, ale další společnosti z celého světa.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru