Age of Empires IV

Microsoft na E3 neodhalil všechny své taháky

I to je dle Spencera důvodem, proč jsme neviděli Age of Empires IV

17. 6. 2019
Název: Age of Empires IV Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2021

E3 je za námi a už tedy můžeme pomalu začít hodnotit a třeba i přemýšlet nad tím, co na výstavě chybělo a co naopak překvapilo. A jedním z těch titulů, které na výstavě chyběly, byl čtvrtý díl strategické série Age of Empires. Ten dle první upoutávky z roku 2017 obsáhne hned několik historických epoch a soustředí se na konflikty rozeseté po celém světě, dosud ale víme pramálo konkrétních detailů.

Obavy o osud hry ale prý vůbec nejsou na místě – Phil Spencer na výstavě potvrdil, že hra je stále ve vývoji a tvůrčí tým prý dělá velké pokroky. O vývoj se starají vývojáři z Relic Entertainment, tvůrci strategické série Company of Heroes, kteří jinak spadají pod křídla Segy.

Microsoft rád hráče napíná a nechává si esa v rukávu i na další dny a případně pozdější herní výstavy.

Důvodem je údajně a opět dle Phila Spencera to, že Microsoft rád hráče napíná a nechává si esa v rukávu i na další dny a případně na pozdější výstavy. Na to konto v rozhovoru pro PC Gamer sdělil, že Microsoft má ještě v záloze mimo jiné také tituly od The Initiative, Playground a Turn 10. Vedle toho ještě Spencer dodal, že se v současnosti Microsoft sám od komunity dost učí, a to v rámci vylepšených edic předchozích dílů série. Díky těmto reedicím komunita okolo Age of Empires nejen ožívá, ale dává jim na oplátku cennou zpětnou vazbu. Tu následně Relic vidí a může ji zapracovat do svého pokračování. Nicméně za absencí hry na E3 mohl na druhé straně klidně být i fakt, že autoři ještě nejsou s vývojem dostatečně daleko.

Ale nepředjímejme. Závěrem lze ještě telegraficky připomenout, že jde o první regulérní pokračování po více než deseti letech, to vzniká exkluzivně pro PC s Windows 10 a letos pravděpodobně nevyjde. Skládání hudby má na svědomí Mikolai Stroinski, který byl v minulosti například podepsaný pod soundtrackem pro třetího Zaklínače. Vedle toho se sluší ještě dodat, že na E3 byl připomenut vývoj vylepšené edice Age of Empires 2.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru