Microsoft má zájem o další herní studia

Microsoft má zájem o další herní studia

Bethesda bude mít určitou autonomii. Počet uživatelů Game Passu významně vzrostl

Zdroj: XboxNews
23. 9. 2020

Akvizice společnosti ZeniMax Media představuje pro Microsoft velkou investici a mohutné rozšíření vlastního portfolia značek i first party týmů. Ale neznamená to, že by tím redmondský gigant skoncoval s nákupy studií. Microsoft bude zvažovat získání dalších herních firem, uvedl výkonný ředitel společnosti Satya Nadella v rozhovoru pro CNET. Šéf Xboxu Phil Spencer ve stejném rozhovoru zdůraznil, že obsah je důležitý a budou do něj nadále investovat. Proto také tolik sází na předplatné Game Pass.

K tomuto měsíci má služba 15 milionů uživatelů. To je oproti dubnovým 10 milionům úctyhodný 50% nárůst.

Oba představitelé přitom při opakovaných příležitostech zmínili, že nově získané firmy budou mít v rámci Microsoftu určitou autonomii a vlastní řízení. Pete Hines ze ZeniMaxu třeba prohlásil, že Bethesda si bude nadále sama vydávat vlastní hry. I když pochopitelně závisí na tom, jak přesně bude tento proces fungovat.

A když už byla řeč o Game Passu, stojí za zmínku i aktuální čísla předplatitelů. K tomuto měsíci má služba 15 milionů uživatelů. To je oproti dubnovým 10 milionům úctyhodný 50% nárůst. Pokud by zájem o Game Pass nadále rostl podobným tempem, může se nakonec Microsoftu vyplatit nejen z hlediska marketingu, ale třeba i finančně, o čemž řada lidí pochybovala.

Game Pass + xCloud + EA Play = ❤️

Obliba Game Passu nepochybně vzrostla i v důsledku koronaviru. Ale Microsoft službu dál tlačí. Nejenže ji rozšíří hry od ZeniMaxu, ale součástí předplatného bude i dosud samostatný program EA Play. Game Pass Ultimate pak nadále zatraktivní cloudová streamovací služba xCloud. Zapomínat přitom nesmíme na to, že Game Pass neoslovuje jen hráče na Xboxu, ale také na PC.

O to zajímavější bude sledovat, jaké kroky kromě PlayStation Plus Collection podnikne Sony. Nabídne časem více her třeba i z nové konzole v rámci předplatného? Zatím se tomu firma brání. Rozšířit by ale mohla také službu PlayStation Now, která z našeho pohledu nadále trpí spíš omezenou dostupností než nabídkou titulů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru