Microsoft letos očekává vydání PS5 Lite a handheldu Q

Microsoft letos očekává vydání PS5 Lite a handheldu Q

Informace zazněla u soudu s Federální obchodní komisí. Xbox touží být až třetí konzolí

Zdroj: Sony
5. 7. 2023

Pokud jste zhlédli náš poslední vidcast, pravděpodobně vám v bloku o probíhajícím sporu Microsoftu a Federální obchodní komise neunikla informace, že část argumentační bitvy o pohledu na akvizici Activisionu se stočila k tomu, zda je Nintendo Switch konkurentem Xboxu Series a PlayStationu 5. Microsoft tuto linku podporuje proto, že by se mohl díky skvělým prodejům Switche postavit až na třetí místo v rámci konzolových válek, což by pro něj s ohledem na snahu získat Activision bylo výhodné. Naproti tomu ale Sony argumentuje tím, že je hardware zastaralý, že jsou hry pro Nintendo Switch specifické, a že jedinou skutečnou konkurencí Xboxu je právě PlayStation. Právníci Microsoftu se ale nechtějí vzdát, a tak směrem k soudkyni Jacqueline Scott Corley argumentovali cenou všech zařízení. Během toho ale Microsoft velmi vágně uvedl (přes IGN), že Sony chystá ještě letos uvést spekulovanou odlehčenou verzi PlayStationu 5 a také oznámený handheld Q, což vcelku přirozeně hráče dosti zaujalo.

Pokud se ptáte, proč Microsoft něco takového zmínil, je za tím právě ona cena. Na základě ní totiž poukazuje na to, že je Switch i současné generaci Xboxu s PlayStationem velmi blízký, protože se jeho OLED verze prodává za cenu o 50 dolarů vyšší nežli Xbox Series S. Na konto PlayStationu pak právníci Microsoftu zmiňují pro změnu o 50 dolarů dražší PS5 bez optické mechaniky – konkrétně za 399 dolarů – a dodávají stěžejní informaci. „Koncem roku očekáváme vydání PlayStationu 5 Slim za tuto shodnou sníženou částku,“ říká Microsoft, i když přirozeně neuvádí, z jakých zdrojů čerpá. Sony na vyjádření navíc dosud nereagovala, takže je otázkou, kdy dojde k dokazování, a co na to zástupci japonské společnosti řeknou alespoň u soudu, když ne v odpovědi na dotazy médií.

Microsoft ale u lehčí verze PS5, o níž několikrát mluvil například insider Tom Henderson, rozhodně nekončí a doplnili ještě část o handheldu Q. „Sony také připravuje vydání handheldové verze PlayStationu 5 koncem letošního roku za cenu pod 300 dolarů,“ tvrdí Microsoft i s cenovkou, kterou nadále porovnává všechny tři rodiny konzolí i jednotlivé modely. Nebylo sice přesně uvedeno, že je řeč o zmíněném handheldu Q, ale o žádném jiném se nemluví, takže pomíjíme určitou nepřesnost v označení zařízení za handheldovou verzi PS5. Zda argumentace Microsoftu pomůže jeho postavení v nastíněném sporu, je samozřejmě otázkou na soudkyni, příslibem ale zůstává, že bychom se v nadcházejících čtyřech pěti měsících skutečně mohli dočkat nového herního hardwaru.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru