Microsoft Flight Simulator vyjde 18. srpna

K dispozici budou tři edice, za prémiová letadla a letiště si připlatíte. Osedláte i české stroje

Zdroj: Microsoft
13. 7. 2020
Název hry: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 18. 8. 2020 Platformy: , Žánr:

Je to jen několik dní nazpět, kdy vývojáři z Asobo Studio oznámili, že jejich Flight Simulator vstoupí na konci července do bety. Vzhledem k tomu, jak dlouho se očekávaný simulátor nacházel ve fázi alfatestů nás ale ani ve snu nenapadlo, že následující zprávu budeme psát tak brzy. O překvapení ale není nouze ani v jinak slabším letním období, a tak vám můžeme s radostí oznámit, že Microsoft Flight Simulator vyjde už 18. srpna! Hra podle předchozích informací míří zatím pouze na PC, potěšit vás však může informace, že stejně jako ostatní hry od Microsoftu, také Flight Simulator bude zahrnutý do Game Passu.

Součástí dnešního oznámení je i nový trailer, který ve 4K rozlišení demonstruje vizuální, ale i funkční nádheru hry. Hráči se mohou podle Microsoftu těšit na detailně vymodelovaná letadla, stejně jako neuvěřitelně realistický svět, nad jehož podobou jsme kroutili hlavami od představení hry loni na E3. Hra bude rovněž zahrnovat pokročilé modely dynamicky se měnícího počasí, bude v něm plně fungovat vedení letu IFR – tedy podle přístrojů – a díky grafickému zpracování i let za vidu, tedy VFR. Navigovat se bude možné podle terénu podobně jako ve skutečnosti, čemuž by měl dopomáhat i výpočet v cloudu, který finální podobě hry značně pomáhá. Celkově pak lze ve hře najít přes 2 miliony měst, včetně těch českých, odpovídající zalesnění, silniční síť, vodní plochy, na některých místech i zvířata a samozřejmě okolní provoz.

Za povšimnutí pak rozhodně stojí, že vývojáři z Asobo nezapomněli ani na stroje české výroby.

Radostná zpráva ale má svůj podstatný háček, spočívající v rozdělení Microsoft Flight Simulatoru do tří cenově a obsahově odlišných edic. V základní verzi, kterou lze předobjednat za 1789 Kč, a která jako jediná bude k dispozici v Game Passu, dostanete přístup ke 20 letadlům a 30 ručně upraveným letištím. Deluxe edice zpřístupní o pět letadel i letišť víc, ovšem zaplatit už budete muset 2299 korun. A nakonec přichází prémiová edice, která s cenou 3099 Kč odemkne všech třicet připravených letounů a čtyřicítku letišť, na nichž vyniknou všechny podstatné detaily, včetně pozemního provozu, komunikace a funkčních prvků na stojáncích. Rozepisovat jednotlivé lokace a letadla nemá vzhledem k jejich počtu příliš smysl, určitě se ale podívejte na přehlednou tabulku v galerii, která odpoví na všechny vaše otázky. Za povšimnutí pak rozhodně stojí, že vývojáři z Asobo nezapomněli ani na stroje české výroby, a tak ve standardní edici budete moci létat s ultralightem VL-3 od JMB Aircraft a Savage Cubem od Zlin Aviation. Pokud si připlatíte za prémiovou edici, nad rámec těchto zmiňovaných letadel dostanete ke zlínskému Savage Cubu ještě Shock Ultra.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru