Microsoft bude místo klasických akcí dělat digitální show

Zdálo se, že vynechá veletrhy až do července 2021. Chce je ale posuzovat individuálně

Zdroj: Xbox
7. 4. 2020

Společnost Microsoft potvrdila, že se rozhodla své akce odbavovat až do odvolání digitální cestou. Minimálně to platí do konce roku, ale podle interních pokynů se zdálo, že tento stav může platit dokonce až do července 2021. To by znamenalo, že by se Microsoft neukázal nejen na letošním Gamescomu, pokud vůbec proběhne, ale ani na příští E3, která se koná v červnu.

Naštěstí brzy se začala situace trochu vyjasňovat a výsledek vypadá pro hráče příznivější než původní zpráva. Mluvčí Microsoftu ve vyjádření pro PC Gamer nebo Eurogamer uvádí, že společnost přizpůsobuje svůj kalendář a strategii aktuální situaci a hrozbě koronaviru. Chce proto zkusit experimentovat s novými platformami, aby svým zákazníkům, partnerům i vývojářům zprostředkovala ty nejlepší možné informace digitální cestou.

Dodatečné korekce ale naznačují, že jednotlivé příležitosti bude firma posuzovat případ od případu, takže není definitivně vyloučeno, že se Xbox objeví v Kolíně nad Rýnem nebo třeba na podzim na samostatné akci k uvedení nové konzole, jak se zprvu zdálo. Podle mailu, který se krátce předtím dostal na veřejnost, řada médií získala dojem, že se chce redmondský gigant vzdát všech vlastních i cizích akcí, konferencí, veletrhů i výstav ve prospěch on-line streamů až do poloviny příštího roku.

Bylo by ale přinejmenším zvláštní, kdyby se už teď Microsoft rok dopředu vzdával účasti na E3, která se má uskutečnit až od 15. do 17. června 2021. Přidal by se tak k Sony, EA a dalším firmám, které nejslavnější herní výstavu opouští. Podobně jako PlayStation má přitom bohaté zkušenosti také s vlastními akcemi, jakou byla naposledy XO20. Nezbývá tak než počkat, jak se celá situace vyvine.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru