Asterix & Obelix: Slap them All!, Microids, Microids vydají další tři hry s Asterixem a Obelixem

Microids vydají další tři hry s Asterixem a Obelixem

První už dříve oznámená vyjde v listopadu. Další během nadcházejících pěti let

Zdroj: Albert Uderzo
7. 9. 2021
Název: Asterix & Obelix: Slap them All! Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 11. 2021

Francouzská společnost Microids oznámila, že vydá další hry s Asterixem a Obelixem. Populární dvojice Galů se už 25. listopadu vrátí ve hře Asterix & Obelix: Slap Them All! od týmu Mr. Nutz Studio a samotní Microids vydali už také remastery her Asterix & Obelix XXL 1 i 2 a přidali nový Asterix & Obelix XXL 3 – The Crystal Menhir od Osome Studio. Tituly s Asterixem posílají na trh od roku 2018 a zjevně v tom budou ještě pár let pokračovat.

S majiteli práv totiž Microids podepsali novou smlouvu na další tři hry podle světoznámého francouzského komiksu. Kontrakt má platnost pět let a měl by přinést tituly různých žánrů pro hráče všeho věku. Obě strany si pochopitelně možnost ještě víc prozkoumat svět Asterixe z perspektivy videoher náležitě pochvalují. Microids se prý nemohou dočkat, až budou smět prozradit víc o chystaných hrách, a ujistili, že jejich týmy dělají vše pro to, aby se maximálně přiblížili předloze.

Podobné dlouhodobé partnerství navázali Microids už dříve také s držiteli licence na Šmouly. Francouzský vydavatel a společnost IMPS, která vlastní práva na značku Šmoulové, chystají čtveřici nových her s malými modrými skřítky, které původně vytvořil belgický kreslíř Peyo. Také zabrousí do různých žánrů a tyto tituly budou vycházet v nadcházejících pěti letech.

Jak už bylo řečeno, dříve oznámená hra Asterix & Obelix: Slap Them All! vyjde 25. listopadu na PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch. Fungovat samozřejmě bude také na nových konzolích.

Asterix & Obelix: Slap them All!, Microids, Microids vydají další tři hry s Asterixem a Obelixem

Asterix ve světě videoher začal coby Taz

První hra s Asterixem vyšla už v roce 1983 na Atari 2600 a šlo v podstatě o evropskou verzi stejné hry Taz. V ní původně vystupoval slavný tasmánský čert z Looney Tunes. Jedna postava jen nahradila druhou. V roce 1983 následoval pro změnu Obelix pro stejnou platformu. Od poloviny osmdesátých let pak vycházely tituly inspirované touto sérií pravidelně od různých vývojářů pro všechny možné platformy. V posledních letech však sláva značky na poli videoher bohužel poněkud upadla.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru