Syberia: The World Before, Microids, Microïds oznamují pokračování série Syberia

Microïds oznamují pokračování série Syberia

Benoît Sokal chystá novou adventuru. Dozvíme se v ní víc o Kate Walkerové

19. 8. 2019
Název: Syberia: The World Before Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 18. 3. 2022

Gamescom v Kolíně nad Rýnem ještě ani oficiálně neodstartoval a už se na nás valí první novinky a oznámení. Společnost Microïds dnes dopoledne ohlásila, že Kate Walkerová se vrátí v nové adventuře Syberia: The World Before, na které pracuje Benoît Sokal. Hra je ve vývoji už 18 měsíců a slibuje spoustu záhad i emocí. Od vydání třetího dílu pro Windows, Mac, PS4 a Xbox One letos v dubnu uplynuly dva roky. Loni v říjnu se pak Syberia 3 objevila také na Switchi. Podle autorů už se ale fanoušci nemohli dočkat pokračování. A jejich sen se jim splní.

V novince se dozvíme víc o hlavní hrdince, slibuje viceprezident společnosti Microïds Elliot Grassiano. Autor hry Benoît Sokal láká pro změnu na oblíbené hádanky i nové neobvyklé postavy, na něž hráči v kůži Kate narazí. Nemůže se prý dočkat chvíle, kdy se námi podělí o další podrobnosti. V tuto chvíli se však musíme spokojit s tímto málem, co oficiální prohlášení přineslo.

Autoři tvrdí, že by měl titul oslovit nejen veterány populární série, ale i úplné nováčky, což není nikdy snadný úkol.

Neznáme naopak předběžné datum vydání, ani cílové platformy. Microïds však slibují, že se prvních obrázků ze hry dočkáme už brzy. Nabízí se tak otázka, zda to nebude ještě v průběhu Gamescomu, nebo dokonce dnes v rámci některé z plánovaných konferencí. Autoři kromě toho tvrdí, že by měl titul oslovit nejen veterány populární série, ale i úplné nováčky, což není nikdy snadný úkol.

První díl adventurní ságy debutoval v roce 2002 na PC a později se objevil i na PS2, Xboxu, Windows Mobile, Androidu, iOS, Nintendu DS, Macu, PS3, Xboxu 360 a před dvěma lety dorazil také na Switch. Hře se podařilo prorazit v době, kdy neměly adventury zrovna na růžích ustláno. Navzdory tomu se skvěle prodávala a rozpočet prvního dílu přitom činil pouhé 2 miliony eur. Belgický výtvarník a vývojář Benoît Sokal má kromě této série na svědomí i hry Amerzone, Paradise nebo Sinking Island.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru