Microids a Pendulo Studios představují hru podle Tintina

Jedná se o adventurní adaptaci komiksu Faraonovy doutníky. Vyjde už příští rok

Zdroj: Microids
23. 8. 2022

V dubnu 2020 jsme vás informovali, že se chystá nová hra na motivy Tintinových dobrodružství od společnosti Microids. Teď jsme se konečně po více než dvou letech dočkali prvních podrobností. A společně s nimi autoři zveřejnili také první trailer a obrázky. Novinka se jmenuje Tintin Reporter – Cigars of the Pharaoh a pracují na ní vývojáři ze španělského týmu Pendulo Studios. Ti mají na kontě populární adventurní sérii Runaway, ale v posledních letech také méně úspěšné hry jako Blacksad: Under the Skin a Alfred Hitchcock – Vertigo.

„Uděláme všechno, co bude v našich silách, abychom vzdali hold Hergého dílu.“

Minimálně ale načerpali zkušenosti na jiných adaptacích. Titul přitom nejenže vychází ze slavné belgické komiksové série Tintinova dobrodružství, ale jak už nepochybně fanoušci poznali, je inspirovaný konkrétně příběhem Faraonovy doutníky ze třicátých let. Slavný reportér se vrací do světa videoher díky spolupráci společností Microids a Moulinsart. Po setkání s egyptologem se titulní hrdina rozhodne prozkoumat hrobku faraona. Jeho kroky ho ale nezavedou jen do země na Nilu. Narazí totiž na pašeráky opia, kteří drogou zásobují dálný východ.

Jak nepochybně dávno správně tušíte, půjde o další adventuru, přičemž její autoři slibují, že její výtvarný styl bude věrný originálu, který vytvořil Hergé. Šéf Microids Stéphane Longeard říká, že je pro ně potěšením pracovat na adaptaci dobrodružství slavného belgického reportéra. Připomíná, že na titulu začali dělat už před několika lety a už se prý nemohou dočkat, až ukážou hráčům víc. “Uděláme všechno, co bude v našich silách, abychom vzdali hold Hergého dílu,” dodal.

Ve věrné adaptaci komiksu samozřejmě máme narazit na známé tváře a budeme s Tintinem řešit zapeklité hádanky. Vývojáři slibují unikátní a inovativní hratelnost kombinující všechny klíčové prvky adventur a detektivních her. Budeme hledat stopy, dostávat se na nepřístupná místa a naši pohotovost prověří také dialogy. Hra míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch a měla by vyjít už příští rok.

Francouzský vydavatel Microids je v posledních letech na poli licencovaných titulů velmi aktivní. Dělá hry se Šmouly, Asterixem, Garfieldem, Poirotem a vydal také zmíněnou adventuru podle Vertiga od Alfreda Hitchcocka.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru