Metroid Prime Trilogy je prý připravená, ale Nintendo ji zdržuje

Metroid Prime Trilogy je připravená, Nintendo ji zdržuje

Remaster pro Switch má být hotový, firma ale údajně čeká na správnou příležitost. A Prime 4

Zdroj: Nintendo
19. 7. 2021

Trilogie Metroid Prime pro Switch je už takovým veřejným tajemstvím. Mluví se o ní minimálně od roku 2018, i když jen neoficiálně. Opakovaně se záznam o kolekci objevil v nejrůznějších e-shopech. Samotná hra ale pořád nikde. Nyní se dozvídáme další podrobnosti a i možné důvody. Jeff Grubb z magazínu VentureBeat tvrdí, že remaster Metroid Prime Trilogy pro Switch je hotový a Nintendo jen odkládá jeho oficiální oznámení a vydání. Padlo to v pořadu webu Giant Bomb.

Proč, ptáte se? Důvodem mají být omezené prostředky na testování během pandemie a možná i snaha sladit termín s vydáním Metroid Prime 4. Že je trilogie dávno hotová a připravená, tvrdil už v roce 2019 také Imran Khan. Potvrzují to prý i zdroje magazínu Video Games Chronicle. Nintendo se musí rozhodnout, kdy je na kolekci správný čas. Podle Grubba nejde o nic neobvyklého, dělá to poměrně často. Podobný případ byl vylepšený Pikmin 3.

Japonsko se stále velmi potýká s koronavirem a omezení QA mohlo zapříčinit, že se firma soustředila vždy jen na jeden až dva hlavní projekty a ostatní musely ustoupit stranou.

Nemá to být známka něčeho špatného ani nedostatku důvěry v Metroid jako takový. Nintendo si podle něj může takový přístup dovolit a tak prostě uvažují. Připomněl, že Japonsko se stále velmi potýká s koronavirem a omezení QA mohlo zapříčinit, že se firma soustředila vždy jen na jeden až dva hlavní projekty a ostatní musely ustoupit stranou. I když na E3 Nintendo oznámilo Metroid Dread, na novinky k Metroid Prime 4 stále fanoušci čekají marně. Grubb ale věří, že po Metroid Dread dojde právě na hry ze série Prime.

Původní tři tituly ze série Metroid Prime vyšly v letech 2002 až 2007 na GameCube a Wii. Metroid Prime Trilogy pro Wii vyšla v roce 2009 a první dva díly doplnila právě o funkce z novější konzole včele s pohybovým ovládáním.

Metroid Dread vyjde v říjnu.

Češi jsou zase slavní. Prozradili jsme vydání Metroidu?

Čekání na Metroid Prime 4

Hra byla oznámena na E3 2017 a míří pochopitelně na Nintendo Switch. Produkci má vést veterán série Prime Kensuke Tanabe, ale namísto původních autorů z Retro Studios se měl původně vývoje ujmout jiný tým. V roce 2018 se spekulovalo, že na hře dělá Nintendo společně se studiem Bandai Namco Singapore a do projektu mají být zapojení někteří z lidí, kteří dříve pracovali na zrušené hře Star Wars 1313. K dispozici je jediný krátký teaser, který ani nezachycuje hru v akci. Navzdory tomu, že podle představitelů Nintenda vypadá hra dobře a dělá pokroky, na E3 se opakovaně neobjevila. Autoři prý nechtějí fanoušky trápit dalšími teasery na hru, která zatím nemíří k vydání. V roce 2019 měl být vývoj projekt restartován kvůli nespojenosti Nintenda s externím týmem a pak se vývoje znovu ujali původní autoři z Retro Studios. Naposledy jsme se ujištění, že je hra stále ve vývoji, dočkali letos během E3. Nic víc jsme se ale nedozvěděli.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru