Metroid Prime Trilogy je připravená, Nintendo ji zdržuje

Remaster pro Switch má být hotový, firma ale údajně čeká na správnou příležitost. A Prime 4

Zdroj: Nintendo
19. 7. 2021

Trilogie Metroid Prime pro Switch je už takovým veřejným tajemstvím. Mluví se o ní minimálně od roku 2018, i když jen neoficiálně. Opakovaně se záznam o kolekci objevil v nejrůznějších e-shopech. Samotná hra ale pořád nikde. Nyní se dozvídáme další podrobnosti a i možné důvody. Jeff Grubb z magazínu VentureBeat tvrdí, že remaster Metroid Prime Trilogy pro Switch je hotový a Nintendo jen odkládá jeho oficiální oznámení a vydání. Padlo to v pořadu webu Giant Bomb.

Proč, ptáte se? Důvodem mají být omezené prostředky na testování během pandemie a možná i snaha sladit termín s vydáním Metroid Prime 4. Že je trilogie dávno hotová a připravená, tvrdil už v roce 2019 také Imran Khan. Potvrzují to prý i zdroje magazínu Video Games Chronicle. Nintendo se musí rozhodnout, kdy je na kolekci správný čas. Podle Grubba nejde o nic neobvyklého, dělá to poměrně často. Podobný případ byl vylepšený Pikmin 3.

Japonsko se stále velmi potýká s koronavirem a omezení QA mohlo zapříčinit, že se firma soustředila vždy jen na jeden až dva hlavní projekty a ostatní musely ustoupit stranou.

Nemá to být známka něčeho špatného ani nedostatku důvěry v Metroid jako takový. Nintendo si podle něj může takový přístup dovolit a tak prostě uvažují. Připomněl, že Japonsko se stále velmi potýká s koronavirem a omezení QA mohlo zapříčinit, že se firma soustředila vždy jen na jeden až dva hlavní projekty a ostatní musely ustoupit stranou. I když na E3 Nintendo oznámilo Metroid Dread, na novinky k Metroid Prime 4 stále fanoušci čekají marně. Grubb ale věří, že po Metroid Dread dojde právě na hry ze série Prime.

Původní tři tituly ze série Metroid Prime vyšly v letech 2002 až 2007 na GameCube a Wii. Metroid Prime Trilogy pro Wii vyšla v roce 2009 a první dva díly doplnila právě o funkce z novější konzole včele s pohybovým ovládáním.

Metroid Dread vyjde v říjnu.

Čekání na Metroid Prime 4

Hra byla oznámena na E3 2017 a míří pochopitelně na Nintendo Switch. Produkci má vést veterán série Prime Kensuke Tanabe, ale namísto původních autorů z Retro Studios se měl původně vývoje ujmout jiný tým. V roce 2018 se spekulovalo, že na hře dělá Nintendo společně se studiem Bandai Namco Singapore a do projektu mají být zapojení někteří z lidí, kteří dříve pracovali na zrušené hře Star Wars 1313. K dispozici je jediný krátký teaser, který ani nezachycuje hru v akci. Navzdory tomu, že podle představitelů Nintenda vypadá hra dobře a dělá pokroky, na E3 se opakovaně neobjevila. Autoři prý nechtějí fanoušky trápit dalšími teasery na hru, která zatím nemíří k vydání. V roce 2019 měl být vývoj projekt restartován kvůli nespojenosti Nintenda s externím týmem a pak se vývoje znovu ujali původní autoři z Retro Studios. Naposledy jsme se ujištění, že je hra stále ve vývoji, dočkali letos během E3. Nic víc jsme se ale nedozvěděli.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru