Metro Exodus se dočká vylepšení pro next-gen konzole

4A Games slibují aktualizaci na příští rok. Znovu mluví o dalším pokračování a multiplayeru

Zdroj: 4A Games
26. 11. 2020
Název hry: Metro Exodus Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 15. 2. 2019 Platformy: , , Žánr:

Autoři herní série Metro se po delší odmlce přihlásili s novinkami, které se budou oblíbené značky týkat v blízké budoucnosti. Zástupci studia 4A Games zveřejnili na oficiálním webu vzkaz, ve kterém se jednak vrací k dosud poslednímu dílu s podtitulem Exodus a jednak otevřeněji mluví o vznikajícím pokračování, které bude poprvé v rámci série doplněno multiplayerem. Ačkoliv se může zdát, že informace o zahrnutí hry pro více hráčů je zcela nová a řada médií ji vnímá jako první oznámení, o multiplayeru mluvili lidé z 4A Games už letos v létě, kdy se studio stalo součástí rodiny Embracer Group. Cesta k multiplayeru vede přes spolupráci se Saber Interactive, kam 4A Games v rámci hierarchie nového majitele spadají a odkud mohou čerpat další prostředky a know-how, umožňující další rozvoj série.

Začněme ale připomínkou Metra Exodus, které vyšlo před necelými dvěma lety v únoru 2019. Hráči se v kůži hlavního hrdiny Arťoma dostali za hranice Moskvy a putování po transsibiřské magistrále fungovalo jako pořádný akční roadtrip. Ačkoliv jsme měli v naší recenzi několik výhrad, zejména stran příběhu, stále jde o nadprůměrné dílo a není divu, že mu chtějí dát vývojáři náležitou péči. Ta se bude snoubit ve zmiňovaném next-gen updatu, který vylepší hru na nových konzolí zejména o efekty ray tracingu. „Usilovně pracujeme na tom, abychom mohli v příštím roce uvést Metro Exodus na Xboxu Series X | S a PlayStationu 5. Ačkoliv nemůžeme sdílet bližší detaily, očekávejte výrazné vylepšení, týkající se frekvence snímků, rozlišení, zrychlení načítání a okouzlující ray tracing, který nový hardware zpřístupňuje,“ říkají vývojáři. Připomínají také, že právě Metro Exodus byla jednou z prvních her, u kterých se ray tracing žhavě probíral, ale dosud si jej mohli užít pouze hráči na PC, jejichž sestavy jsou vybaveny karatami RTX.

Jediné, co musíte vytrpět, je čekání do příštího roku, kdy má být aktulizace v dosud neupřesněném termínu k dispozici.

Vývojáři rovněž potvrzují, že update bude k dispozici zdarma všem, kdo vlastní Metro Exodus na končící generaci konzolí, povýšení hry pak bude standradním způsobem fungovat v rámci dané rodiny. Nepřichází ani žádná časová restrikce, takže pokud si koupíte poslední díl série dnes, stále budete mít možnost next-gen upgrade získat zdarma. Jediné, co musíte vytrpět, je čekání do příštího roku, kdy má být aktulizace v dosud neupřesněném termínu k dispozici. To stejné platí také pro verze hry na Mac a Linux, na kterých vývojáři údajně stále pracují, ani v tomto případě ale žádný bližší termín neposkytli.

Co se týče dalšího vývoje značky, vývojáři v druhé části vzkazu otevřeně přiznali, že už pracují na dalším pokračování. Jak už jsme ale naznačili v úvodu, nejedná se o žádné velké překvapení, vzhledem k tomu, že se o dalším Metru mluvilo už v létě. Sami vývojáři ostatně poukazují na to, že tahle zpráva není tajemstvím, přesto chtějí dát hráčům najevo, že práce pokračují a bude se v nich odrážet 15leté zkušenosti celého studia. „Další hru vyvíjíme pro novou generaci konzolí a PC. Přijde s dramaticky vylepšeným enginem a rendererem, aby mohla plně využít síly, úložiště a hardwaru nových konzolí, umožňujícího ray tracing,“ slibují zástupci ukrajinského studia. Ve své práci se i počtvrté zaměřují na kvalitní příběh, který vzniká  ve spolupráci se spisovatelem knižní předlohy a byl vždy základním kamenem celého zážitku. Máme prý očekávat pečlivý přístup a promyšlený děj, který by měl hráče nadchnout.

Ještě radostněji ale od lidí z 4A Games vyznívá zpráva, že hra bude obsahovat multiplayer, na který si dosud netroufali. „Partnerství se Saber Interactive nám umožňuje naplnit dlouholetou ambici 4A Games, na kterou jsme dosud nedosáhli – zážite pro více hráčů ve světě Metra,“ mluví vývojáři o multiplayeru, který už dříve popisovali jako vážně míněný projekt, který by měl značku adekvátním způsobem obohatit. Coby nezávislé studio se zaměřením na příběh si ale nemohli lidé z 4A Games dovolit věnovat tolik péče zjišťování, jak multiplayer zpracovat a ruce se jim skutečně rozvázaly až po popisované akvizici a spojení se Saberem. Co víc, regionální pobočku mají lidé ze Saberu také na Maltě, kde 4A Games už roky sídlí, a je tudíž velmi pravděpodobné, že na multiplayeru pracují v těsném kontaktu. Přesto ale nechtějí vývojáři Metra dělat ukvapené závěry a zdůrazňují, že práce je z pohledu celého cyklu teprve na začátku a není rozhodnuto, jakým způsobem bude multiplayer do dalšího dílu začleněn. Potvrzují ale, že se nechtějí jen lacině svést na vlně populárních trendů a jejich záměrem je dát hře více hráčů hlubší smysl. A už vůbec to nemá znamenat, že další díl(y) série nabídnou pouze multiplayer.

V závěru pouze připomínáme, že vedle nového Metra a multiplayeru ve spolupráci se Saberem vzniká v pobočkách 4A Games také další AAA titul, který se ale neopírá o žádnou knižní předlohu a má jít o úplně novou značku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru