Metro Exodus, Deep Silver, Metro Exodus rozšíří dvě velká příběhová DLC

Metro Exodus rozšíří dvě velká příběhová DLC

Vývojáři z 4A Games zveřejnili obsah Expansion passu, první část přijde v létě, druhá za rok

16. 5. 2019
Název: Metro Exodus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 15. 2. 2019

Když jsem v únoru recenzoval Metro Exodus, nestěžoval jsem si na střelbu, pestrost lokací ani na design jednotlivých částí map; kamenem úrazu se pro mě stal příběh a v kombinaci s technickými nedodělky také způsob, jakým ho vývojáři z 4A Games vyprávěli. Svítá ale na lepší časy, vzhledem k čerstvým informacím, v nichž vývojáři odtajňují obsah Expansion Passu, jehož součástí budou dva příběhové nádavky, ve kterých zůstane postava hlavního hrdiny Arťoma stát opodál.

Než se do rozebírání rozšíření pojmenovaných Dva plukovníci a Samův příběh pustíme, přijměte ode mě přátelské upozornění, že v textu mohou zaznít některé informace, vztahující se zejména k závěrečné lokaci ve hře. Zážitek z hraní vám pravděpodobně tolik nezkazí, ale některé informace jsem vypustil i z recenze a vzhledem k tomu, že od vydání uběhly teprve tři měsíce a někteří hráči čekají na to, až bude hra dostupná na Steamu, zůstávám i nadále opatrný.

Teď už ale bez obalu k tomu, co nás v létě, resp. začátkem roku 2020 čeká. První rozšíření – Dva plukovníci – se zaměří na situaci ve městě Novosibirsku, které je onou finální destinací. Skupinka bojovníků z Moskvy tam přijíždí rok po událostech, které si v rozšíření zahrajeme, abychom lépe pochopili, proč je pravděpodobně jediným přeživším syn plukovníka Chlebnikova Kiril. Hrát však budeme za úplně novou postavu, která bude pád města sledovat z vlastní perspektivy a vývojáři nejsou příliš sdílní v tom, co nás přesně čeká. Ve smyslu hratelnosti bychom se ale mohli dočkat v podstatě tradičního souboje s mutanty v tunelech a vývojáři budou zcela určitě chtít využít vše, co už připravili pro původní verzi hry. Dá se však očekávat, že onen roční rozdíl budou chtít promítnout i do kulis a dojem z města by mohl být o poznání odlišný. Zároveň se mi také líbí skutečnost, že do příběhového rozšíření půjdeme s vědomím, jak to celé dopadne, o to zajímavější ale bude sledovat všechny okolnosti, které k neslavnému konci vedly.

Budeme sledovat Samovo odpojení od Arťomovy, nebo spíše Millerovy družiny a zakusíme s ním přetěžkou situaci v přístavu ve Vladivostoku.

Druhý přídavek by měl vyjít v prvním čtvrtletí příštího roku, a jak už jeho název napovídá, dostaneme šanci vžít se do jediného Američana na palubě vlaku Aurory Sama. Ten je neodmyslitelnou součástí Arťomova příběhu, když coby americký mariňák, sloužící na ambasádě v Moskvě, přežil nukleární incident a zůstal spolu s ostatními uvězněn v moskevském metru. Jenže naše skupina se v úvodu Metra Exodus dozví, že Moskva není jediným místem na světě, kterému se podařilo v omezené míře přežít a Sam zatouží vrátit se ke své rodině za mořem. Budeme tedy sledovat jeho odpojení od Arťomovy, nebo spíše Millerovy družiny a zakusíme s ním přetěžkou situaci v přístavu ve Vladivostoku. Podle tiskové zprávy tedy budeme se Samem hledat cestu do Spojených států a snažit se přežít v prostředí, které se zdá být zrádnější, než je zprvu patrné.

Obě rozšíření budou dostupná na všech cílových platformách, tedy na PC (Epic Games Store), Xboxu One i PlayStation 4 za cenu 25 eur. A i když o tom vydavatelé ze společnosti Deep Silver momentálně z pochopitelných důvodů nemluví, s příchodem hry na Steam v únoru příštího roku lze očekávat nějakou (zlevněnou?) kompletní edici pro všechny trpělivé.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru