Metro Exodus, Deep Silver, Metro Exodus je první hrou na PC s podporou DualSensu

Metro Exodus je první hrou na PC s podporou DualSensu

Update zpřístupňuje haptiku i adaptivní triggery. Exkluzivní funkce PS5 se otevírají všem

Zdroj: Deep Silver
22. 5. 2021
Název: Metro Exodus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 15. 2. 2019

Už když jsme mohli poprvé testovat PlayStation 5, ocenili jsme inovace, které designéři Sony provedli na novém ovladači DualSense. Haptická odezva a adaptivní triggery se staly důležitým tématem při vydání jakékoliv hry pro PlayStation 5 a i v diskuzích mezi hráči bývá cítit, že jde o funkce, které skutečně definují pokrok a ono bájné označení next-gen. Až dosud ale zůstávaly přístupné výhradně majitelům PS5, bez ohledu na to, že je možné DualSense připojit také k počítačům nebo mobilům. Vše se ale mění s nejnovějším updatem pro Metro Exodus, které prémiové funkce zmiňovaného ovladače odemyká i u PC verze a poprvé tak dává hráčům bez PS5 možnost otestovat, jak zajímavý DualSense ve skutečnosti je.

Na zpřístupnění podpory haptické odezvy a adaptivních triggerů ve hře Metro Exodus na PC upozornil magazín Video Games Chronicle, resp. šéfredaktor Andy Robinson na svém Twitteru. Sdílel krátké video, kde jasně demonstruje zpětný ráz tlačítka R2 při střelbě a potvrzuje, že se naplno projevuje i haptika. Jediné omezení, na které Robinson narazil, se týká připojení – zmiňuje, že se k funkcím dostanete jedině tehdy, pokud zapojíte DualSense k počítači pomocí kabelu, což ale na druhou stranu není ve skutečnosti žádná velká překážka. Zajímavé nicméně je, že vývojáři z 4A Games zpřístupnili funkce popisovaného ovladače dřív, než vyšel next-gen update pro PS5 verzi. Ten je spolu s vylepšením ve verzi pro Xbox Series naplánován až na 18. června a dřívější uvolnění na PC tak můžeme považovat za příjemnou ochutnávku.

Otázkou na závěr je, jakou roli v celém případu sehrála Sony, pokud vůbec nějakou. Zdá se totiž, že v konzoli není žádná magická technologie, která by zaručovala plnou podporu DualSensu a vypadá to, že vše skutečně zůstává v přímé režii vývojářů. Znamenalo by to, že bychom se do budoucna mohli dočkat stejné péče také u dalších her, ať už od third party vývojářů, nebo přímo od PlayStation Studios. Jen škoda, že Horizon Zero Dawn ani před několika dny vydaný Days Gone nepodporují funkce DualSense ani na PS5, natož abychom s nimi mohli počítat na PC, ale ve světě videoher snad neexistuje problém, který by nešel vyřešit dalším patchem. Držíme palce! Tedy, v tomto případě spíš ukazováčky…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru