Metalová kapela vydala balíček map pro Dooma II

Projekt nevznikl na zakázku, vytvořil jej člen skupiny. Jeho cílem bylo udělat reklamu albu

10. 3. 2020

Belgická metalová kapela Spankraght zvolila poměrně netradiční způsob, jak upozornit na svou tvorbu. Nám hráčům ale velice sympatický. Vydala balíček šesti levelů pro Doom II z roku 1994, které obsahují skladby z jejich alba Thou Shalt Drown In The Blood Of Thy Children. O kompilaci nazvanou Spankraght: TSDITBOTC se však nepostaral žádný loajální fanoušek nebo “námezdní” modder, jak byste si mohli možná myslet. Stojí za ní jeden z členů kapely vystupující pod přezdívkou KVN2140.

Podle autora má zážitek co nejvíc odpovídat původní hře, takže se obejdete bez skákání i rozhlížení nahoru a dolů.

Původně se jednalo o odměnu v rámci kampaně na Kickstarteru, jejímž prostřednictvím hudebníci vybírali peníze na vydání alba. Nyní je ale WAD k dispozici všem zdarma a kromě zmíněných úrovní a skladeb obsahuje také nějaké nové textury či menu. Využít Dooma a nové levely pro propagaci debutového alba je samo o sobě super. Skutečnost, že se o projekt postaral přímo někdo z kapely, ale dělá celý příběh ještě zajímavější.

Podle autora má zážitek co nejvíc odpovídat původní hře, takže se obejdete bez skákání i rozhlížení nahoru a dolů. Chtěl prý, aby se hratelnost co nejvíc přiblížila originálu, takže výsledek možná bude pro ostřílené veterány příliš snadný, ale potěšit by měl všechny. Nečekají nás také žádné extrémní scény, pokud jde o počet nepřátel. Poslední mapa jich obsahuje hodně, ale neútočí najednou.

Balíček funguje s GZDoomem i Brutal Doomem. Písně z alba byly upraveny tak, aby se hodily do map, a zbaveny byly třeba vokálů. Autor zašel dokonce tak daleko, že je možné si nové levely užít i s původním soundtrackem ze hry. Čistě pro případ, že by se vám hudební doprovod kapely jednoduše nelíbil. Součástí WADu je i původní verze šesté mapy, kterou KVN2140 vytvořil už před 20 lety, než se k editoru loni vrátil, aby své umění oprášil.

Balíček šesti map má velikost necelých 38 MB. Jestliže se spokojíte s gameplay videem, posloužit si můžete třeba tady a tady nahrávkou přímo od autora WADu. Pokud by vás zajímalo samotné album, najdete jej třeba na Bandcampu nebo na Spotify. Aktivní je kapely pochopitelně i na sociálních sítích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru