Metal Gear Solid, Konami, Metal Gear Solid se vrátí… v podobě deskové hry

Metal Gear Solid se vrátí… v podobě deskové hry

Namísto regulérního pokračování Konami vsadilo na stolní adaptaci hry z roku 1998

12. 12. 2018
Název: Metal Gear Solid Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 3. 9. 1998

Zatímco fanoušci série Metal Gear marně vyhlížejí oznámení nového regulérního pokračování, anebo alespoň důstojného remaku, společnost Konami nelení a po automatu pačinko inspirovaném třetím dílem a nepříliš kladně přijatém spin-offu Metal Gear Survive přichází s deskovou adaptací hitu z roku 1998. První Metal Gear Solid, nikoli však úplně první Metal Gear, přepracuje do podoby stolní hry s požehnáním Konami společnost IDW Games. Novinka ponese prozaický název Metal Gear Solid: The Board Game a půjde o kooperativní hru, kterou navrhne designér Emerson Matsuuchi.

Hráči se chopí hrdinů původní hry, jimiž byli vedle Solid Snakea i Dr. Hal Emmerich, Gray Fox a Meryl Silverburgh. Každá z postav bude pochopitelně vybavena plejádou unikátních dovedností a stejně jako v originálu by i tady neměla být nouze o plížení a vyhýbání se nepřátelům. Celá kampaň bude navíc rozdělena do několika scénářů, v nichž budou hráči plnit plejádu úkolů. Autoři nás kromě toho lákají na něco, co sice zní zajímavě, ale je to zatím poměrně nejasné. Součástí hry má totiž být vysoce dynamický systém umělé inteligence, což zní pěkně, ale zatím si pod tím nedokážeme nic konkrétnějšího představit.

Stejně jako původní hra i deskovka se má pyšnit svobodnou sandboxovou hratelností, která dovolí jednotlivé mise splnit různými způsoby, přičemž jejich průběh má být pokaždé jiný

Zajímavěji už zní příslib, že stejně jako původní hra i deskovka se má pyšnit svobodnou sandboxovou hratelností, která dovolí jednotlivé mise splnit různými způsoby, přičemž jejich průběh má být pokaždé jiný. Samotný designér hry Emerson Matsuuchi o sobě prohlašuje, že je pravděpodobně tím největším fanouškem Metal Gear Solidu vůbec. “Od chvíle, kdy jsem ho poprvé hrál, navždy změnil způsob, kterým se dívám na hry,” říká. Příběh i hratelnost byly podle něj tak výjimečné, že proměnily jeho očekávání od her coby hráče i designéra.

“Příležitost přenést toto mistrovské dílo na stůl je ctí a splněným snem,” vyznává se Matsuuchi ze svého úkolu s tím, že je nadšený, že může zachytit taktickou stealth akci, která je typickým rysem značky, a současně vytvořit nové zážitky a příběhy pro fanoušky ságy. Deskovka nicméně samozřejmě nebude jen jeho dílem. Miniatury pro hru vytvoří sochař Francesco Orrù a výtvarnou stránku má zase na starost dlouholetý fanoušek Metal Geru a komiksový výtvarník Kenneth Loh.

Spolupráci s Konami si pochvaluje i vedení IDW, což je také jedno z největší komiksových nakladatelství ve Spojených státech. Viceprezident Jerry Bennington připomněl, že jeho společnost se už v minulosti s japonskou herní firmou spojila při práci na komiksech Metal Gear Solid a Silent Hill. A z možnosti přenést proslulou špionážní sérii na novou “platformu” jsou nadšení. “Víme, že je to milovaná značka se zarytými fanoušky, a proto vkládáme veškerou energii do toho, abychom vytvořili prémiovou hru, kterou bude vzrušující hrát stále znovu a znovu,” slíbil Bennington.

Naneštěstí zatím nevíme, kdy přesně novinka dorazí do obchodů. Určitě to ale nebude dřív než v červnu. První příležitost osahat si Metal Gear Solid: The Board Game totiž přijde až na E3 2019. A ta má být vyhrazena pouze médiím. Samotní hráči se pak k titulu dostanou ve zkušební verzi na akcích Origins Game Fair, Dice Tower Con, San Diego Comic Con nebo Gen Con. Plná verze by pak měla vyjít někdy později v příštím roce.

Metal Gear Solid, Konami, Metal Gear Solid se vrátí… v podobě deskové hry

Legenda jménem Metal Gear

Série Metal Gear se zrodila v roce 1987, kdy debutoval první díl na MSX. Jejím autorem a dlouholetým režisérem je, respektive byl japonský designér Hideo Kodžima, který v roce 1998 znovu ohromil svět s moderním filmově laděným pokračováním Metal Gear Solid pro původní PlayStation. V roce 2015 vyšel poslední regulérní díl - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, po němž Kodžima opustil Konami a pustil se do práce na Death Stranding. Podle čísel ze srpna 2016 má celá sága na kontě přibližně 50 milionů prodaných kopií.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru