Mega Drive Mini nabídne 40 her a novou hudbu

Mega Drive Mini nabídne 40 her a novou hudbu

Portfolio titulů v Japonsku a na Západě se bude podobně jako u Nintenda lišit

1. 4. 2019

Společnost Sega nechce zůstat pozadu a rovněž se chystá svézt na nostalgické vlně, díky níž na nás útočí retro konzole snad ze všech stran. Její Mega Drive Mini se objeví na pultech 19. září a v tradičním kompaktním balení nabídne rovných 40 her.

Součástí krabice budou u nás na Západě hned dva drátové USB ovladače v klasickém stylu, ale chybět nebude ani napájecí adaptér a HDMI kabel. Původní gamepady ke konzoli nepřipojíte, pokud byste je snad stále schovávali pod postelí. První desítku obsažených titulů už Sega odhalila, na zbytek si budeme muset počkat. A zatím se zdá, že se podobně jako v případě retro konzolí od Nintenda bude portfolio her v Japonsku a na Západě lišit. Podrobněji se můžete s vybranými hrami seznámit v boxu.

Jaké hry najdu v konzoli

Americká verze
Altered Beast, Castlevania: Bloodlines, Comix Zone, Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine, Ecco the Dolphin, Gunstar Heroes, Shining Force, Sonic the Hedgehog, Space Harrier 2, ToeJam & Earl

Japonská verze
Castlevania: Bloodlines, Comix Zone, Gunstar Heroes, Madou Monogatari I, Powerball, Puyo Puyo Tsu, Rent-A-Hero, Shining Force, Sonic the Hedgehog 2, Space Harrier 2, Wrestleball

Lišit se ale bude i gamepad. Zatímco v Japonsku bude součástí balení šestitlačítková varianta, na Západě se musíme spokojit s jeho třítlačítkovou modifikací. Co do velikosti ale mají odpovídat originálu. Samotné zařízení pak nabídne čtyři quick save sloty a rozlišení 720p. Nezdá se ale, že by se Sega pokusila zákazníky překvapit nějakými nadstandardními funkcemi, které bychom neznali z konkurenčních retro konzolí. Bohužel. Ani tady nebude možné koupit a nainstalovat další hry digitální cestou a zřejmě se ani dozvědět víc o titulech samotných.

To však neznamená, že by zařízení nenabízelo vůbec nic navíc. Slavný herní skladatel Júzó Koširo zkomponuje novou hudbu pro menu konzole. Můžeme tak jen doufat, že výsledek snažení bude lepší než třeba v případě PlayStationu Classic, kde si zákazníci stěžovali i na to nejzákladnější – tedy kvalitu samotné emulace. Nasvědčuje tomu minimálně skutečnost, že o software se stará studio M2, které má s emulací a porty od Segy bohaté zkušenosti. A co rozměry samotné konzole? Novinka je co do velikosti přibližně o 55 procent kompaktnější než původní šestnáctibitová legenda.

Když Sega loni v dubnu poprvé malý Mega Drive oznámila, spoléhala ještě na spolupráci s firmou AtGames, která stála za nechvalně proslulými licencovanými retro konzolemi nevalné kvality. Což se přirozeně setkalo s odporem skalních fanoušků. Nyní však japonský gigant řídí celý projekt od A do Z a výslovně se na oficiálním webu zmiňuje o kvalitě, kterou je schopen dodat jen first party produkt. Mega Drive Mini, respektive Genesis Mini se bude prodávat za 80 eur a 80 dolarů.

Stojí za připomínku, že proti jednoduchým mini retro konzolím tu stojí i ambicióznější produkty jako Analogue Mega Sg, který umožňuje spouštět přímo staré hry z Mega Drivu a Master Systemu ve výborné kvalitě. Ještě větší revoluci pak plánuje způsobit modulární konzole Polymega, která se pyšní podporou až 30 různých systémů. Uvidíme, zda se Sega pokusí kontrovat podobně jako Nintendo třeba nějakým nikdy nevydaným počinem, jakým byl Star Fox 2 na SNESu Classic.

Mega Drive Mini nabídne 40 her a novou hudbu

Sega Mega Drive

Mega Drive známý v USA jako Genesis je šestnáctibitová herní konzole od Segy z roku 1988. Šlo o nástupce Master Systemu. Sega konzoli vyráběla až do roku 1997, ale existovaly další varianty vyráběné v licenci jinými společnostmi. Verze od Segy má na kontě přes 30 milionů prodaných zařízení. V roce 1994 Sega uvedla na trh nástupce Mega Drivu pod názvem Saturn, který soupeřil mimo jiné s prvním PlayStationem, 3DO Jaguarem od Atari nebo Nintendem 64.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru