MediEvil (remake), Sony Interactive Entertainment, MediEvil v říjnu oslaví 21. narozeniny vydáním remaku

MediEvil v říjnu oslaví 21. narozeniny vydáním remaku

Crash Bandicoot a Spyro už z hrobu vylezli, teď je řada na siru Danielovi

10. 5. 2019

MediEvil se možná z dnešní perspektivy nezdá být takovou legendou jako Crash Bandicoot nebo Spyro, ale pamětníci originálu z roku 1998 dobře ví, že je to stále jedna z nejzásadnějších her pro původní PlayStation. Sir Daniel Fortesqu se vrátí na PS4, jak už nějakou dobu víme, a nyní se Sony konečně v rámci State of Play pochlubila, že se tak stane 25. října. A při této příležitosti rovněž vydavatel společně s vývojáři zveřejnil nový trailer.

Vedle samozřejmého grafického upgradu se oprášená verze dočká i dalších novinek. Za zmínku stojí například přepracovaná kamera nebo osoba vypravěčky, které se ujala dabérka a herečka Lani Minella. Remake si nepochybně dokázal uchovat kouzlo originálu, pokud jde o vizuální ztvárnění. Otázkou zůstává, jak si vývojáři pohrají s jeho hratelností a zda dokáže na nové hráče udělat takový dojem jako zmínění Crash a Spyro.

Z dnešního pohledu se totiž může jevit hratelnost původní hry leckomu hodně archaická. Pamětníkům by se ale tento pokus mohl zavděčit. Je jen škoda, že se na rozdíl od Activisionu japonský gigant nerozhodl postihnout v rámci remaku celou sérii, čímž by přidaná hodnota výsledného produktu ještě vzrostla.

“Restaurátorské” práce na více než 20 let starém titulu si vzali na starost vývojáři Sony ve spolupráci se studiem Other Ocean Interactive. Hru je možné si už nyní předobjednat. Na českém PlayStation Storu se základní verze prodává za 779 korun a pokud si ji objednáte včas, můžete se navíc těšit na desítku avatarů. V prodeji je ale i Digital Deluxe edice za 999 korun, která navíc obsáhne nové brnění do hry, digitální artbook, komiks, soundtrack ze hry a dynamické téma pro PS4.

MediEvil (remake), Sony Interactive Entertainment, MediEvil v říjnu oslaví 21. narozeniny vydáním remaku

Co je to ten MediEvil

Série debutovala v roce 1998 na původním PlayStationu. Jde o akční adventuru s prvky hack and slash, kterou vyvinul britský tým SCE Cambridge Studio, později známý jako Guerrilla Cambridge. Autoři her C-12: Final Resistance, Primal nebo 24: The Game, na titulu pracovali od roku 1995 a inspirovali se filmem Ukradené Vánoce režiséra Tima Burtona. Než koupila studio Sony, mířila hra na PC a Saturn od Segy. Kladně přijatý titul se pak dočkal dalších přírůstků do nově vzniklé série. V roce 2000 ještě na prvním PlayStationu vyšel druhý díl, který se odehrává 500 let po jedničce a vzal nás do viktoriánského Londýna. A už v roce 2005 vyšel na PSP přepracovaný první díl, který měl původně vyjít na PlayStationu 2, ale stal se z něj launch titul pro PlayStation Portable.

O comebacku značky jsme se poprvé dozvěděli na akci PlayStation Experience v roce 2017. Tehdy ještě Sony slibovala, že se hry dočkáme v roce 2018. MediEvil pochopitelně zůstává PlayStation exkluzivním titulem, který se na další platformy nepodívá.

Pokud byste si chtěli připomenout, jak ve srovnání s remakem vypadala původní hra z roku 1998, rozhodně neuděláte chybu, když se podíváte na originál v akci. Člověk tak dokáže lépe docenit péči a úsilí, které autoři věnovali estetické stránce. Na rozdíly mezi první hrou a její modernizovanou verzí se zaměřil i předchozí trailer z října 2018.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru