MechWarrior 5: Mercenaries, Piranha Games, MechWarrior se skoro po čtvrtstoletí vrací na PlayStation

MechWarrior se skoro po čtvrtstoletí vrací na PlayStation

PS5 přinese podporu adaptivních triggerů a haptické zpětné vazby. Nabídne i cross-play

Zdroj: Piranha Games
9. 9. 2021
Název: MechWarrior 5: Mercenaries Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2019

MechWarrior 5: Mercenaries dorazí po necelých dvou letech od své premiéry také na PlayStation. Série se po dlouhých letech vrátila na PC prostřednictvím regulérního pátého dílu v prosinci 2019. Letos v květnu se jí dočkali hráči na Xboxu One a Xboxu Series. A 23. září se objeví také na PS4 a PS5, a to rovnou včetně rozšíření Heroes of the Inner Sphere.

Na tenhle comeback se přitom fanoušci opravdu načekali. Naposledy na PlayStationu vyšel MechWarrior 2: 31st Century Combat. Hra z roku 1995 se dočkala portu v březnu 1997 pod názvem MechWarrior 2: Arcade Combat Edition. Jak už ale odlišný podtitul naznačuje, konzolová verze se v mnohém lišila od originálu pro PC.

Bojištím vládnou takzvaní mechwarrioři, elitní piloti kráčejících tanků známých jako BattleMechy.

Ale zpátky do současnosti, nebo vlastně spíš do budoucnosti. Studio Piranha Games láká na podporu adaptivních triggerů a haptické zpětné vazby na ovladači DualSense pro PS5. Vývojáři jsou prý nadšení tím, jak hra na PlayStationu vypadá a slibují, že těží z dalšího vývoje a vylepšení po vydání původní verze, přičemž změny vycházejí přímo ze zpětné vazby od fanoušků. Kromě kampaně nám autoři připomínají možnost kooperace a multiplayeru. Hra navíc bude podporovat cross-play napříč všemi platformami.

Samotné hře jsme se věnovali opakovaně, a proto jen v krátkosti zrekapitulujeme to nejdůležitější. Píše se rok 3015 a lidstvo kolonizovalo tisíce hvězdných systémů. Namísto míru ale budoucnost přinesla jen další války. Bojištím vládnou takzvaní mechwarrioři, elitní piloti kráčejících tanků známých jako BattleMechy. Hráči se chopí žoldáka a být žoldákem je v tomto světě velice výnosný, ale také náročný a nebezpečný byznys.

Musíte se starat nejen o akci, ale také správu vaší jednotky, udržovat, vylepšovat a nakupovat nové stroje a najímat další piloty. Do akce se můžete pustit sami i v kooperaci pro čtyři hráče, a to dokonce v rámci kampaně. Těšit se můžete na pět desítek unikátních mechů a stovky jejich variant. S jejich pomocí můžete srovnat se zemí celá města. Vypravíte se přitom na všemožné světy, které mají nabídnout velice různorodá prostředí, a tedy podmínky k boji. MechWarrior 5: Mercenaries pohání technologie Unreal Engine 4 od Epicu.

Studio usilovalo o příběhový MechWarrior a plnohodnotné pokračování ságy přes 10 let. Plány na nový singleplayerový MechWarrior Piranha Games odhalili už v červenci 2009. Pátý díl byl ale oficiálně oznámen až v prosinci 2016 a původně měl vyjít už v roce 2018.

MechWarrior 5: Mercenaries, Piranha Games, MechWarrior se vrací skoro po 20 letech

Sága MechWarrior

Série MechWarrior se zrodila v roce 1989 a je zasazena do fiktivního vesmíru BattleTech. Válečná sci-fi od společnosti FASA debutovala už v roce 1984 a z původní deskové hry se dostala i do počítačových her, karetních her, knih nebo televize. V minulosti se hovořilo také o možné hollywoodské adaptaci. První počítačovou hrou byl mix tahové adventury a RPG BattleTech: The Crescent Hawk's Inception z roku 1988 od Westwoodu. Na něj o dva roky později navázal BattleTech: The Crescent Hawk's Revenge od stejného studia. Real-time taktická hra se stala základem pro budoucí strategii Dune II z roku 1992. Kromě her od fanoušků stojí za zmínku spin-off MechWarrioru v podobě taktické hry MechCommander z roku 1998 a její pokračování z roku 2001. Na odkaz ságy už v roce 2018 navázala tahová strategie BattleTech od studia Harebrained Schemes a Paradoxu. Na titulu se podílela řada veteránů ságy a vyšel pro Windows, Mac a Linux.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru