The Plane Effect, PQube, Máte se špatně? Hrdina The Plane Effect asi ještě hůř

Máte se špatně? Hrdina The Plane Effect asi ještě hůř

Po posledním dnu v práci si nevzpomíná, kde bydlí, ani na to, zda má nějakou rodinu

Zdroj: PQube
4. 2. 2021

The Plane Effect je nová neobvyklá a dosti záhadná hra zasazená do dystopické budoucnosti, která míří na PC, PS5, Xbox Series i Switch. Má jít o logické dobrodružství ohýbající čas i mysl. Autoři z neznámých týmů Innovina Interactive a Studio Kiku nás lákají na izometrickou adventuru, v níž máme pomoci hrdinovi jménem Solo najít cestu domů. Současně nám ale kladou podivné otázky: “Kde je domov? Co je to domov? Sleduje vás někdo?”

Když zapomenete, kde bydlíte a s kým

Celou tuhle záhadu máme rozmotat až ve hře a vývojáři jsou záměrně tajemní jako hrad v Karpatech. Jisté je, že budeme čelit nepřátelským entitám a řešit zapeklité hádanky. Autoři prozradili, že Solo se vrací z práce, kde byl ten den naposledy. Ale proč? Dostal snad padákam nebo dal výpověď? Míří za svou krásnou rodinou. Má rodinu, že jo? Solo si myslí, že ano. Jasně, vzpomíná si na manželku a dítě. Mlhavě…

Jak sami můžete vidět, spíš než o hratelnosti teď chtějí autoři mluvit v náznacích o motivaci a příběhu. Podstatné je ale zřejmě výrazné audiovizuální zpracování, jehož estetika má hrát stejně důležitou roli jako výzvy, kterým bude Solo čelit. Když už je řeč o grafice, kterým hráčům podle komentářů novinka připomíná produkci dánského studia Playdead (Inside, Limbo).

Mně ale možná ještě víc připomíná norskou nezávislou hru Mosaic od týmu Krillbite Studio z roku 2019. The Plane Effect ji podle mě evokuje stylizací, neutěšenou dystopií, šedavou barevnou paletou a zdá se, že i motiv bezvýznamnosti a opuštěnosti v odosobněném světě, kde práce nemá žádný hlubší smysl, může hrát důležitou roli v aktuálním titulu.

The Plane Effect má vyjít v průběhu letošního roku. hru vydává společnost PQube.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru