Halo (seriál), Master Chief ze seriálu Halo konečně dostal svou tvář

Master Chief ze seriálu Halo konečně dostal svou tvář

Natáčení začne na pozdim v Maďarsku, dohlíží na něj i vývojáři z 343

18. 4. 2019
Název: Halo (seriál)

Pokud se vám podařilo dokončit Halo 4 na úroveň obtížnosti Legendary, můžete si pogratulovat – zvládli jste docela těžkou hru a zároveň jste se dostali nejblíže k odhalení tváře ikonické postavy Master Chiefa. V závěrečné cut-scéně se totiž na vteřinku objeví Johnovy oči poté, co je mu sejmuta helma a je fascinující, jak moc tenhle kratičký záběr rozdělil komunitu fanoušků. Zatímco pro někoho není tvář důležitá, jiní by si rádi konečně spojili obávaného válečníka s někým konkrétním, hry se ale dosud neodvážili tuhle hradbu probořit. Přesto k odhalení Master Chiefova obličeje dojde, a to prostřednictvím chystaného seriálu, který se začne natáčet na podzim a už má vyřešené obsazení hlavních hrdinů.

Nebudeme proto chodit kolem horké kaše – postavu Master Chiefa ztvární 40letý kanadský herec Pablo Schreiber, který si zahrál například v seriálech Američtí bohové nebo Orange is the New Black. Chápeme, že je těžké, najednou porovnávat svou představu s podobou Pabla Schreibera, ale zatím nikde není napsáno, že se seriál bude vyžívat v záběrech na jeho odmaskovanou tvář. Ačkoliv už nějakou dobu víme, že chtějí tvůrci vyprávět jeho osobní, možná až intimní příběh, do premiéry v roce 2020 jasno mít nebudeme.

Další potvrzenou herečkou je Australanka Yerin Ha, pro kterou bude seriál Halo první televizní štací. Ztvárnit by měla úplně novou postavu Quan Ah – odvážnou 16letou dívku z Vnějších kolonií, která „potká Master Chiefa v jejich osudovém čase“. Těžko říct, co si pod tím konkrétnějšího představit, ale ani Showtime, ani filmové weby nepřichází s žádnými dalšími detaily.

Co se týče příběhu, neměl by podle dostupných informací kopírovat děj žádné z dosud vydaných her. Přesto o něm programový ředitel Showtime mluvil v loňském roce s maximálním respektem a slíbil, že nedojde k žádnému výraznému odklonění od kánonu. A potvrdila to i producentka herní série Kiki Wolfkill, která na oficiálním blogu Halo mluvila zejména o nutnosti pohlídat vybalancování velkého očekávání a možnosti seriálů: „Těšíme se, až tenhle proces začne, abychom vám mohli přinést část z toho, co znáte a milujete, společně s překvapivými novinkami.“ Obecně se tedy dá předpokládat, že se seriál přinejmenším dotkne tématu „výroby“ supervojáků a poté bude pokračovat sledováním Master Chiefova osudu.

Pokud půjde všechno podle plánu, desetidílného seriálu bychom se měli dočkat v příštím roce, podobně jako v případě seriálového Zaklínače si pak tvůrci Halo vybrali za jednu z destinací pro natáčení Maďarsko, není ovšem vyloučeno, že budou štáb stěhovat po světě podle potřeby.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru