Mass Effect Legendary Edition obdržel v Koreji rating

Očekávaný, ale neoznámený remaster oblíbené sci-fi ságy je po sérii spekulací na dosah

Zdroj: Electronic Arts
14. 10. 2020
Název hry: Mass Effect Legendary Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 14. 5. 2021 Platformy: , , Žánr:

V průběhu uplynulých měsíců se stalo veřejným tajemstvím, že lidé z Electronic Arts dali do pohybu plány na remaster sci-fi trilogie Mass Effect. O kolekci mluvilo spoustu insiderů, objevovaly se zaručené zprávy, že je oznámení za rohem, aby byly následně dementovány, že se stalo něco neočekávaného a tímhle způsobem stále dokola. Teď ale konečně přichází silný náznak, že byly předchozí informace pravdivé – rukama ratingové komise v Jižní Koreji totiž prošel titul pojmenovaný jednoznačně Mass Effect Legendary Edition a fanoušci se už na sociálních sítích domáhají reakce vývojářů. Jak totiž velí současný trend – rating z Koreje, Tchaj-wanu nebo jiných asijských či jihoamerických zemí zpravidla obratem přichází s potvrzením a první sadou informací, která by se v případě Mass Effectu náramně hodila.

Zdroj: Gematsu

Zastavme se nejprve u názvu kolekce – Legendary Edition – protože se neobjevuje poprvé. Konkrétně ji takto pojmenoval už koncem srpna novinář Jeff Grubb, který ve svém podcastu přidal také informaci o možném říjnovém vydání. Zároveň kolekci označil za „další velkou letošní hru od EA“ s cenovkou odpovídající 60 dolarům, nechával si však otevřená zadní vrátka s tvrzením, že je rok 2020 a stát se může úplně všechno. „Nejsem si tím stoprocentně jistý, není to nikde vytesáno do kamene a možná o tom ještě ani nebylo rozhodnuto, vypadá to jen jako možnost, která leží na stole,“ řekl Grubb v srpnu. Na konci září nicméně informace aktualizoval o nové poznatky od svých zdrojů a naznačil, že ačkoliv by mělo platit říjnové oznámení, vydání bylo odsunuto až na začátek příštího roku. A důvodem prý neměla být jen situace kolem pandemie koronaviru, ale také problémy s prvním dílem série, který údajně ani v remasterované verzi nedosahoval takových kvalit, které si vývojáři v roce 2020 představovali.

Co se týče zápisu v databázi jihokorejské ratingové komise, živý odkaz už vede do prázdna. Zachoval se však screenshot, od kterého se momentálně odvíjí všechny další spekulace. Ať už to ale nakonec s oznámením a vydáním dopadne jakkoliv, je poměrně bezpečné považovat tento posun za jasný signál, že se už brzy budeme moci znovu ponořit do příběhu komandéra Sheparda a jeho obávané posádky.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru