Marvel’s Avengers opouští creative director Shaun Escayg

Vrací se zpět do Naughty Dog, odkud před třemi lety odešel. Připojí se k remaku Last of Us?

20. 4. 2021
Název: Marvel’s Avengers Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 9. 2020

Hru Marvel’s Avengers od vývojářů z Crystal Dynamics mělo na Steamu v době psaní tohoto článku spuštěno 342 hráčů. Je to méně než hity jako Shop Heroes, Cozy Grove nebo Idle Monster TD, ale zase ne o tolik v porovnání třeba s Half-Life: Alyx, Madden NFL 21 nebo Yakuza: Like a Dragon. Jistě, tato čísla nelze brát jako jediný ukazatel – ostatně, Marvel’s Avengers není výlučně PC hrou – trend popularity či zájmu ze strany hráčů z nich ale vypozorovat můžeme. A že nejde o ni uspokojivého, víme nakonec i od samotných vývojářů, kteří v uplynulých měsících několikrát vyjádřili přesvědčení, že se ke hře fanoušci opět vrátí, až bude plná zajímavého obsahu a dojde na odstranění chyb a překážek v pohodlném hraní. Jenže ani po vydání velkého updatu v polovině března se nezdá, že by se situace kolem téhle live service záležitosti zlepšila, a ani nadále nepřichází optimistické zprávy. Naopak, ty aktuální jsou jen dalším varovným signálem, že vývojáři zřejmě ztrácí víru v kýžený obrat, když nechávají odejít jednoho z nejdůležitějších členů týmu. Loď opouští creative director a autor celé hry Shaun Escayg, který se po necelých třech letech vrací zpět do Naughty Dog.

Informaci oznámil na svém Twitteru prostřednictvím fotky ze své staronové kanceláře. „Jsem rád, že můžu být zpět s těmihle hafany,“ napsal Escayg pod obrázek pohlednice s uvítací zprávičkou od kolegů a hrnečkem s logem zmiňovaných Naughty Dog. Pod příspěvkem se ihned rozběhla diskuze, co to znamená pro Marvel’s Avengers a pokračovala v podobném duchu, který jsme nastínili v úvodu. Například streamer Ryan O’Connell vidí v Escaygově odchodu velký problém a doufá, že Crystal Dynamics neuloží Avengers k ledu. Další diskutující gratulují vývojáři k tomu, že se dokázal vymanit z rozbitého projektu a jiní už Marvel’s Avengers pohřbívají. V jediné reakci, která od Escayga na jeden z komentářů přišla, nicméně vývojář diplomaticky vyjadřuje přesvědčení, že je problematická hra v dobrých rukou, dál už ale situaci nekomentuje.

Po zprávě Bloombergu o stavu ve studiích Bend, San Diego a Naughty Dog totiž vychází najevo, že tým kolem Neila Druckmanna pracuje na remaku The Last of Us a právě k němu by se mohl Shaun Escayg připojit.

Pokud vám Escaygovo jméno nic neříká, v Marvel’s Avnegers byl odpovědný za příběhovou část, která se má postupně rozrůstat s každým nově představeným superhrdinou. Do Naughty Dog se pak vrací coby bývalý animátor The Last of Us a Uncharted 4, resp. game director spin-offu Uncharted s podtitulem Lost Legacy. Právě tahle část Escaygova životopisu pak víří další spekulace a hráči diskutují nad tím, co vývojářův návrat znamená pro Naughty Dog. Po zprávě Bloombergu o stavu ve studiích Bend, San Diego a Naughty Dog totiž vychází najevo, že tým kolem Neila Druckmanna pracuje na remaku The Last of Us a právě k němu by se mohl Shaun Escayg připojit. Nikdo samozřejmě celou záležitost oficiálně nekomentuje, ale nabízí se to jako součást onoho bezpečného scénáře, o kterém mluvil novinář Jason Schreier v podcastu The MinnMax Show. Remake prvního dílu The Last of Us vidí jako možnost, jak by si mohlo aktuálně nevyužité osazenstvo Naughty Dog osvojit specifika vývoje pro PS5 a připravit se tak pro budoucnost a další tituly, k nimž by měl patřit multiplayer pro The Last of Us Part II a pravděpodobně i pokračování či další spin-off Uncharted.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru