Marvel Snap bude prospívat i bez Nuverse

Marvel Snap bude prospívat i bez Nuverse

Autoři populární hry ujišťují, že odchod vydavatele z herního byznysu je nepoškodí

Zdroj: Nuverse
28. 11. 2023

Včerejší zpráva, že čínská společnost ByteDance chce vycouvat z herního byznysu i s celou dceřinnou firmou Nuverse kromě jiných trochu znervóznila hráče titulu Marvel Snap, který právě Nuverse poslal na trh. Za titulem stojí studio Second Dinner a jeho autoři se ozvali fanouškům s tím, že strukturálních změn v Nuverse se nemusejí hráči obávat. Vývojáři poděkovali hráčům za jejich zájem, ale ujistili, že bez ohledu na případné změny u vydavatele, Marvel Snap bude dál pokračovat a prospívat.

Nuverse podle informací z roku 2021 zaměstnával přes tři tisíce lidí. Dnes to může být potenciálně ještě víc. V posledních letech byl Nuverse víc aktivní také na Západě možná ve snaze napodobit kroky společností Tencent a NetEase. Sluší se doplnit, že samotné studio Second Dinner sídlí v Kalifornii. Marvel Snap je jeho debutem, ale tým založili zkušení bývalí autoři hry Hearthstone.

Připomínáme, že v roce 2021 investoval majitel TikToku do brněnského studia Madfinger Games. Čínská firma v týmu získala minoritní podíl. Stále nemáme žádné informace o tom, zda se tyto změny nějak týmu dotknou. Madfinger před pár týdny představil novou hru Gray Zone Warfare.

Update: Šéf Madfinger Games Marek Rabas pro Vortex uvedl, že restrukturalizace Nuverse neštěstí nemá žádný vliv na tento tým a minoritní podíl ve studiu nepředstavuje žádný problém. Nuverse neměl být ani vydavatelem chystané hry Gray Zone Warfare.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru