Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Marek Vašut se vrátí jako Tommy Angelo v remaku Mafie

Marek Vašut se vrátí jako Tommy Angelo v remaku Mafie

Hlas hlavního hrdiny zůstává i po 18 letech stejný. Zprávu vývojáři oficiálně potvrdili

Zdroj: 2K Games
1. 7. 2020
Název: Mafia: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 9. 2020 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 9. 2020

Vývojáři ze studia Hangar 13 před krátkou chvílí potvrdili, že se Marek Vašut vrací zpět do role Tommyho Angela – hlavního hrdiny původní Mafie z roku 2002 a nově i chystaného remaku, kterého bychom se měli dočkat 28. srpna letošního roku. V obsáhlém článku o dabingu a procesu hledání „dokonalého“ hlasu hlavního hrdiny odhalují také dabéry ostatních jazykových mutací, do kterých se minimálně v případě angličtiny původní herec nevrací. I na tomto místě tak zůstává česká verze svým způsobem unikátní a vývojáři již poněkolikáté dokazují, že si jsou kořeny Mafie plně vědomi a snaží se fanouškům vyhovět.

„Pakliže měla hra Mafia: Definitive Edition dostat nablýskanou filmovou prezentaci, kterou si zaslouží, použití původního dabingu hry prostě nebylo možné,“ říkají vývojáři v novém blogu na oficiálních stránkách hry. Vysvětlují, že v Hangar 13 vzniká kompletní remake, pro který muselo být všechno znovu od základu vytvořeno, což se logicky týká i filmových předělů, v nichž vývojáři uplatnili tzv. performance capture, který kromě pohybu těla snímá i obličej herců. „Hledali jsme proto herce, kteří by by dokázali zahrát svou roli nejen v dabingu, ale i v rámci motion capture,“ popisuje proces produkční Nicole Sandoval. Dále proto potvrzuje, že role Tommyho Angela vychází z výkonu herce Andrewa Bongiorna, který mu propůjčil svůj vzhled a anglický dabing, na něj poté navazuje šestice kolegů-dabérů, mezi kterými je i zmiňovaný Marek Vašut.

Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Marek Vašut se vrátí jako Tommy Angelo v remaku Mafie

Sedm hlasů Tommyho Angela

  • Angličtina: Andrew Bongiorno (herec ztvárnil i podobu postavy)
  • Francouzština: Alexis Ballesteros
  • Italština: Valerio Amoruso
  • Němčina: Marcus Just
  • Španělština: Richard del Olmo
  • Ruština: Jurij Titov
  • Čeština: Marek Vašut

„Rozhodně jsem zkoumala i možnost obsadit původní herce, jenže vrátit ty původní prostě nebylo schůdné, nemluvě o tom, že od vydání Mafie už uběhlo skoro dvacet let,“ vysvětluje dále Sandoval. Bez ohledu na opětovného obsazení Marka Vašuta navíc dodává, že ničí hlas nezůstává stejný, blíže už ale nevysvětluje, proč udělali v případě české verze výjimku, která se má týkat i většiny původních českých dabérů. Na tomto místě samozřejmě musíme odkázat i na předchozí články o obsazení Libora Hrušky a především Petra Rychlého, kteří svou účast potvrdili na sociálních sítích už před několika týdny.

Článek dále podrobně popisuje, nakolik se musel Bongiorno do role Tommyho vžít a co všechno trénoval, aby zněl v kontextu hry a celého příběhu věrohodně. „Během přeobsazování [rolí] jsme chtěli vyčlenit čas na to, aby naši herci prošli hlasovým školením […] Lost Heaven totiž není New York, je to Chicago – a spousta lidí, když si představí gangstery ze 30. let, pomyslí právě na mafiány z New Yorku,“ říká produkční. Vývojáři proto najali hlasovou koučku Elizu Jane Schneider, která s Hangar 13 spolupracovala i na Mafii III, a nechali ji vštípit hercům například znělou hlásku „R“, ve které se chicagský dialekt od newyorkského liší. Vedle hlasu byl pak pro vývojáře podstatný i Bongiornův vzhled, který si Sandoval a pravděpodobně i zbytek vývojářů náramně pochvaluje. „Když jsme obsazovali Tommyho, chtěli jsme samozřejmě někoho, kdo vyvolává dojem, že se s ním lidi dokážou ztotožnit. Musel dokázat předvést dvě různé stránky Tommyho – jedna z nich je člen rodiny, který miluje svou manželku a dítě a druhá mafián,“ vzpomíná Nicole Sandoval. To všechno prý Andrew Bongiorno má, skvěle se s ním pracovalo a podle citovaného článku odvedl úžasnou práci.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru