Manga Detroit: Become Human nás vezme do Japonska

Vychází právě dnes a hlavní hrdinkou je androidka. Není jasné, zda se dostane i na Západ

Zdroj: Kadokawa
22. 7. 2022
Název hry: Detroit: Become Human Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 5. 2018 Platformy: , Žánr:

Hra Detroit: Become Human od studia Quantic Dream se dočká manga spin-offu s podtitulem Tokyo Stories. Jak už název napovídá, příběh bude zasazen do Japonska a hlavní hrdinkou je androidka Reina. Komiks napsal pod dohledem Quantic Dream Saruwatari Kazami a nakreslil jej Moto Sumida.

Námět naznačuje, že v Japonsku na androidy pohlíží tradičně s mnohem menší nedůvěrou než ve Spojených státech. Když ale začnou brát lidem práci, vypuknou nepokoje a ty zřejmě i tady přerostou v revoluci androidů. Výtvarník Moto Sumida uvedl, že Detroit je jedna z jeho oblíbených her, a je proto velmi rád, že je do projektu zapojen. Podle něj se má příběh mangy odehrávat paralelně s příběhem původní hry.

Kotaku připomíná, že hra byla v Japonsku velmi populární, a kreslený příběh tak není dílem náhody. O popularitě titulu svědčí mimo jiné krátký film, který vyšel už v roce 2018. Ten však zřejmě nemá s novinkou nic společného kromě zasazení do země vycházejícího slunce.

Komiks by měl vyjít právě dnes a má být k dispozici na platformě ComicWalker. Není ovšem jasné, zda se v budoucnu dočká také anglického překladu. Zatím k tomu vydavatel nic neuvedl. Vyloučeno to ovšem není.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru