Majitel THQ Nordic koupil dalších 11 studií

Jde o autory Satisfactory, Shadow Warriora nebo Phoenix Pointu. Ve vývoji je celkem 135 her

Zdroj: Koch Media
18. 11. 2020

Před třemi měsíci jsme vás informovali o tom, že mateřská společnost THQ Nordic – skupina Embracer Group – zlákala pod svou střechu dalších sedm vývojářských studií, a to včetně autorů série Metro z 4A Games. Už v srpnu jsme se nad šíří akvizic Embraceru podivovali, ani v nejdivočejších představách jsme si ale nemysleli, že se ještě před koncem kalendářního roku může stát něco pompéznějšího. Značné množství tiskových zpráv, které byly zveřejněny krátce po dnešní rozpravě nad finančními výsledky za uplynulé čtvrtletí, ale odhaluje, že Embracer opět nakupoval a tentokrát se počet nových herních studií zastavil na čísle 11. Ano, jedenáct! Ačkoliv nejde o žádné věhlasné týmy, některá z jmen vám budou zcela jistě povědomá díky AA hrám, jako jsou Shadow Warrior, Phoenix Point, Satisfactory nebo SpongeBob.

JEDENÁCT STUDIÍ + DALŠÍ DVĚ SPOLEČNOSTI

Jak už Jirka trefně poznamenal v létě, začíná být jednodušší vyjmenovávat, co Embracer nevlastní, nežli opačně. Přesto pro vás máme seznam nových studií, která přišla o razítko nezávislosti a spadají teď do obří rodiny Embracer Group, ve které se momentálně pracuje na 135 hrách. Thinking Ape Entertainment, Nimble Giant Entertainment, Mad Head Games, Snapshot Games, 34BigThings, Zen Studios, IUGO Mobile Entertainment, Purple Lamp Studios, Coffee Stain North, Flying Wild Hog a Silent Games. Společně s tím pak Embracer koupil také rumunskou QA společnost Quantic Lab a PR agenturu Sandbox Stratgies z New Yorku, která je mimo jiné napojená na influencery a stane se zřejmě prostředníkem pro vyjednávání marketingových spoluprací. Současně s tím pak pochopitelně narůstá i celkový počet zaměstnanců, který se s lidmi z výše vyjmenovaných společností navýšil o 1273 lidí. Embracer Group tak překonal hranici 5000 zaměstnanců, a pokud byste se ptali, jestli se tohle všechno vůbec vyplatí, pak je tu potvrzení o zisku přibližně 112 milionů dolarů za čtvrtletí končící měsícem září.

Zajímavá je rovněž situace kolem Shadow Warriora od Flying Wild Hog, kteří v případě třetího dílu horlivě spolupracovali s vydavateli z Devolver Digital.

Co se týče her, ty nejzajímavější zazněly už v úvodu, vypíchnout ale můžeme i Goat Simulator od Coffee Stain North (zde Embracer dokončil akvizici po zisku mateřské společnost Coffee Stain), Quantum League od Nimble Giant nebo sérii pinballových her od Zen Studios. Zajímavá je rovněž situace kolem Shadow Warriora od Flying Wild Hog, kteří v případě třetího dílu horlivě spolupracovali s vydavateli z Devolver Digital a vzhledem k jejich nedávné akvizici Croteamu se skoro zdálo, že po Flying Wild Hog sami pokukují. Teď jim ale případný nákup překazily plány švédského Embraceru, který nezadržitelně roste a dle finančních zpráv stále zrdavě funguje. Jen pro připomenutí dodáváme, že pod křídla Embracer Group spadají nejen studia THQ Nordic, ale také Saber Interactive či Koch Media a jmenovitě mezi nimi můžete nalézt například Tarsier, Dambuster, Volition, Bugbear, české Warhorse, ale také nově založené studio Ashborne Games či slovenský tým Nine Rocks Games.

Zdroj: Embracer Group

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru