Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Lucasfilm Games, Lucasfilm: Chystáme něco z Knights of the Old Republic

Lucasfilm: Chystáme něco z Knights of the Old Republic

Prezidentka společnosti Kathleen Kennedy vlévá hráčům naději do žil

17. 4. 2019

Kolem Hvězdných válek je v posledních dnech opravdu rušno, ať už se bavíme o zakončení aktuální filmové trilogie nebo o čerstvě představené hře Star Wars Jedi: Fallen Order od vývojářů z Respawnu. Na víkendové akci Star Wars Celebration ale zašli zástupci Lucasfilmu ve svých úvahách ještě dál a ústy prezidentky Kathleen Kennedy naznačili pro MTV budoucí plány pro nadcházející dekádu. Vedle seriálu The Mandalorian se tak můžeme dočkat samostatných příběhů některých z postav, které byly představeny v závěru filmové ságy a těšit se prý můžeme i na zpracování příběhu Knights of the Old Republic.

„Pořád se o tom bavíme a ano, už jsme se pustili do příprav něčeho konkrétního. Zatím ale nemám představu, kam bychom to mohli zařadit a zároveň musíme být opatrní, aby ta kadence filmů z univerza Hvězdných válek nebyla až příliš vysoká,“ řekla Kennedy na dotaz, jak se staví k obrovské poptávce po zfilmování oblíbeného RPG. Její slova ovšem nelze brát jako hotovou věc, vzhledem k dalšímu vyjádření Lucasfilmu, o které požádali redaktoři Kotaku. Kennedy nezmínila nic konkrétního, takže to momentálně vypadá jenom na představení určité vize a posun od úvah k přípravě konceptu, který by mohl posléze projít posouzením Lucasfilmu. Zároveň také nevíme, zda mluví Kennedy o filmu, seriálu, hře nebo kombinaci některých z možností, protože se vzhledem k okolnostem nabízí všechny.

Vznik případného filmu či seriálu není nutné jakkoliv vysvětlovat – na to má Lucasfilm zkušeností dost a vzhledem k námětu Knights of the Old Republic by se jim otevírala možnost, jak rozjet klidně i celou novou trilogii a filmovým fanouškům představit Revana a spol. Co se týče hry, mohlo by se zdát, že lze tyto myšlenky spojit s nedávným rozruchem kolem divize Lucasfilm Games, slibující na první pohled obrodu legendárních LucasArts, jak ale bylo později vysvětleno, aktuální herní divize se má starat pouze o styk se společnostmi, které mají licenci na výrobu her ze světa Hvězdných válek a vlastní hry vyvíjet nebude. Proto by se nabízelo vyslyšet žádosti BioWare, kteří měli podle Jasona Schreiera z Kotaku už v minulosti několikrát usilovat o to, aby se mohli pustit do KOTORu 3 a možná by v nadcházejících letech mohli dostat svou šanci.

Bez povšimnutí pak nemůže zůstat ani vyjádření Kathleen Kennedy z roku 2015, kdy uvedla na konto zrušených Star Wars 1313, že koncept určitě neopouští.

Pořád ale nesmíme zapomínat na to, že s hrami to zas tak snadné není a Electronic Arts už ukončila vývoj několika slibných projektů, z nichž se jako životaschopný zatím tváří pouze vzpomínaný Fallen Order. Bez povšimnutí pak nemůže zůstat ani vyjádření Kathleen Kennedy z roku 2015, kdy uvedla na konto zrušených Star Wars 1313, že koncept určitě neopouští. „Nechceme nic z toho úplně zahodit. Je to vážně skvělá věc. A taky něco, do čeho jsme vložili spoustu času, takže se k tomu můžeme později vrátit. Rozhodně je to náš záměr,“ řekla Kennedy redaktorům magazínu Slashfilm. Ani to ale neznamená, že by neexistoval prostor pro třetí Knights of the Old Republic v herní podobě, jen bychom si zrovna na videoheru za aktuální konstelace nevsadili.

Pokud by však došlo na film, vydat se tisíce let před známé události z filmů a zasadit příběh Knights of the Old Republic do kánonu, by bylo opravdu hodně lákavé. Jen zatím zůstaňme na zemi a vyčkávejme. Dřív než v roce 2022 se totiž žádného dalšího filmu ze světa Hvězdných válek nedočkáme.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru