Levnější Switch opravdu nepůjde připojit k televizi

Levnější Switch opravdu nepůjde připojit k televizi

Zdroje britského Eurogameru potvrzují předchozí informace a doplňují podrobnosti

27. 3. 2019

Na pondělní várku informací listu The Wall Street Journal týkajících se nových verzí Switche navazuje britský Eurogamer, jehož vlastní zdroje potvrdily předchozí informace a upřesnily některé z nejasných bodů. Nintendo podle Eurogameru, který se v podobných případech mýlí jen výjimečně, opravdu chystá dva různé modely, podobně jako když rozšířilo nabídku/rodinu handheldu 3DS ve snaze oslovit větší počet potenciálních zákazníků.

Potvrzuje se ale i další spekulovaný zásah. Navzdory svému jménu levný Switch přijde o možnost proměňovat se v různé druhy herního zařízení.

Levnější Switch zacílený na dosavadní uživatele 3DS má přimět fanoušky k upgradu. Cílí se na mladší publikum a casual hráče. A podobně jako 2DS přijde o některé klíčové funkce, ale zato bude odolnější a méně citlivý na zacházení. Cenu srazí dolů už zmiňovaná absence HD rumblu, zatím však stále není jasné, zda místo ní dostane novinka alespoň klasické vibrace.

Potvrzuje se ale i další spekulovaný zásah. Navzdory svému jménu levný Switch přijde o možnost proměňovat se v různé druhy herního zařízení. Půjde o klasický handheld, který nepůjde připojit k televizi přes dok. Pokud někdo nevymyslí nějakou alternativní cestičku. O tabletop režimu a možnosti odpojit Joy-Cony se zpráva výslovně nezmiňuje, je ale možné, že i ovladače budou nedílnou součástí cestovní verze. A jak už jsme naznačili, jakkoli to může znít nepravděpodobně, i Eurogamer stejně jako my v předchozím textu připomíná, že podobně tomu bylo s transformací 3DS na 2DS.

A co ten druhý plánovaný Switch zaměřený na hardcore hráče? Pokud jde o jeho upgrade, podle zdrojů Eurogameru máme očekávat něco ve smyslu rozdílu mezi původním 3DS a New Nintendo 3DS. Tento model pochopitelně o možnost připojit jej k televizi nepřijde.

Jak jsme zmiňovali už naposledy, nové modely herních zařízení nejsou nic, s čím by Nintendo nemělo už v minulosti zkušenost. Jde současně o dobrý způsob, jak udržet prodeje konzole stále vysoko. Zvlášť když je za humny nová generace PlayStationu a Xboxu. Mluvčí Nintenda na otázku Eurogameru jen odpověděl, že firma spekulace nekomentuje.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru