Letošní ročník veletrhu E3 je oficiálně zrušen

Letošní ročník veletrhu E3 je oficiálně zrušen

Organizátoři naznačují, že by se mohl odehrát online. Plány se přesouvají na rok 2021

Zdroj: ESA
11. 3. 2020

K informaci z dnešního rána, o pravděpodobném zrušení letošního ročníku veletrhu E3, přichází oficiální stanovisko organizátorů z ESA. Všechny dosavadní spekulace ve svém prohlášení potvrdil a je tudíž stoprocentní, že v tradičním červnovém termínu zůstane losangeleské výstaviště prázdné. Důvodem jsou obavy ze šíření koronaviru a maximální zájem ESA spolupracovat s vládou v souvislosti s bezpečnostními opatřeními. Plány na inovaci celého konceptu se nicméně přesouvají na rok 2021 a ESA má i nadále zájem ještě více přiblížit veletrh návštěvníkům z řad hráčů a fanoušků videoher.

Velmi nás mrzí, že pro naše fanoušky a podporovatele nebudeme moci letošní ročník uspořádat, ale na základě informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, jde o správné rozhodnutí.

„Po pečlivé konzultaci se všemi členskými společnostmi ohledně zdraví a bezpečí všech lidí v našem odvětví – tedy fanoušků, zaměstnanců společností, vystavovatelů a dlouholetých partnerů E3 – jsme učinili nesnadné rozhodnutí zrušit E3 2020, naplánovanou na 9. – 11. června v Los Angeles,“ říká ESA v tiskové zprávě. „V souvislosti se zvětšujícími se obavami z nemoci COVID-19 jsme usoudili, že jde o nejlepší možnost, jak v této nepředvídatelné globální situaci postupovat. Velmi nás mrzí, že pro naše fanoušky a podporovatele nebudeme moci letošní ročník uspořádat. Ale na základě informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, jde o správné rozhodnutí,“ vysvětlují pak organizátoři E3 dále.

Zároveň slibují plnou finanční kompenzaci vystavovatelům i návštěvníkům, kteří si již zakoupili vstupenky a naznačují, že by se část letošní E3 mohla odehrát online. „Momentálně diskutujeme s členy ESA, jak připravit online verze prezentací, oznámení a novinek v letošním červnovém termínu,“ zní z ESA, v tuto chvíli ale ani podle zahraničních herních portálů nejsou známy bližší detaily. Nejlákavější by bylo zpracovat E3 ve virtuální realitě, podobně jako tak učiní HTC se svojí konferencí Vive Ecosystem, kdy by fanoušci alespoň zprostředkovaně nepřišli o část atmosféry velkých tiskových konferencí a mohli být v centru dění takřka v libovolném počtu. Pravděpodobnější je nicméně série streamů, které budou v režii jednotlivých společností a ESA je pouze formálně zaštítí značkou E3, podobně jako se plánuje v souvislosti s GDC. I na tomto místě ale pouze spekulujeme a na finální podobu budeme muset počkat.

Poslední důležitou informací přímo od ESA je setrvalý zájem o změnu celkového konceptu veletrhu od ryze profesionální – ve smyslu zastoupených návštěvníků – k akci určené z větší části pro fanoušky. Oslava videoherního odvětví za přítomnosti médií, hráčů a vývojářů se proto pouze o rok odsouvá, platit by tedy mělo vše, o čem jsme se v uplynulých týdnech a měsících bavili v souhrnech, samostatných videích i článcích. Závěrem pak pouze formálně dodáváme, že jsme měli v plánu letošní E3 navštívit stejně jako v loňském roce a bez ohledu na její podobu budeme veletrh i nadále pokrývat v co nejobvyklejší formě. Letos tedy pravděpodobně i s komentovanými tiskovými konferencemi, pokud nějaké doopravdy proběhnou.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru