eFootball 2022, Konami, Letošní Pro Evolution Soccer má být free to play

Letošní Pro Evolution Soccer má být free to play

Podle VGC chce Konami vyzkoušet live service přístup. Odhalení hry proběhne 21. července

Zdroj: Konami
5. 7. 2021
Název: eFootball 2022 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 30. 9. 2021

Před necelými dvěma týdny nás vývojáři z Konami překvapili zpřístupněním otevřené multiplayerové betaverze letošního ročníku série Pro Evolution Soccer, skrze kterou pořádně zamíchali s děním mezi fanoušky. Bez ohledu na upozornění, že se hraje rozpracovaná verze hry, navíc starší build, který už neodpovídá aktuálnímu stavu rozpracovanosti, hráči soudě podle ohlasů nebyli příliš nadšení. Přišla i kritika stran rozhodnutí, testovat multiplayerovou konektivitu právě tímto způsobem a nutno přiznat, že na velký úspěch PES 2022 by si v tuto chvíli zřejmě vsadil jen málokdo. Zdá se však, že odnikud se objevivší demo nebylo jediným překvapivým krokem japonských vývojářů.

Šéfredaktor magazínu Video Games Chronicle totiž během posledního dílu redakčního vidcastu vystřelil, že Konami hodlá rozčeřit stojaté vody a posunout se nečekaným směrem. „Podle toho, co jsem slyšel, Konami se přesouvá k live [service modelu] a v tomto ohledu chystají pro letošek i novinky se sérií PES. Hodlají přejít plnohodnotně k modelu free to play,“ řekl Andy Robinson a vzbudil u svých kolegů poměrně zvídavé reakce. Robinson nicméně tuto vcelku zásadní informaci pronesl poměrně sebevědomě, byť neprozradil, z jakého zdroje ji čerpá. Znamenalo by to nicméně, že experiment v podobě sezónního updatu, kterého se dočkal PES 2020 na aktuální PES 2021 byl jen začátek a japonská série může začít konkurovat sérii FIFA i trochu jiným způsobem.

Tohle všechno prý má být součástí nové iniciativy Konami, která sice v nedávné době nezanevřela na vývoj zábavního interaktivního softwaru, ale nikoliv pro tradiční konzole a PC, což se má nyní změnit.

Otázkou samozřejmě je, kolik je na Robinsnových informacích pravdy, na druhou stranu ale mluvil také o práci na Metal Gearu, naznačil brzké odhalení kolekce remasterů prvních dílů a v podobném duchu zmínil i sérii Castlevania. Tohle všechno prý má být součástí nové iniciativy Konami, která sice nezanevřela na vývoj zábavního interaktivního softwaru, ale nikoliv pro tradiční konzole a PC. Do těchto spekulací pak můžeme pochopitelně přimíchat i zprávu z minulého týdne, že se Konami spojilo s polským studiem Bloober Team a očekává se, že důvodem této spolupráce jsou snahy o oživení další slavné značky, tedy Silent Hill.

Na konto letošního ročníku fotbalové série PES můžeme ještě přidat informaci o novém použití Unreal Enginu, namísto stávajícího Fox Enginu a také neutuchající tahanice s EA o licence na jednotlivé týmy. Těžiště téhle konkurenční bitvy se nachází v Itálii, kde se svedla bitva o týmy z nejvyšší Serie A. PES uloupilo Juventus, AS Řím, SSC Neapol a naposledy Atalantu, naproti tomu FIFA si zajistila Inter Milán a AC Milán v dlouholetém kontraktu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru