Surviving the Aftermath, Paradox Interactive, Letošní PDXCon odhalil nástupce Surviving Mars

Letošní PDXCon odhalil nástupce Surviving Mars

Kromě toho se Paradox zaměřil na představení celé řad přídavků pro stávající tituly

21. 10. 2019

Paradox Interactive udělal ze své akce PDXCon každoroční akci a v rámci aktuálního ročníku došlo rovnou na několik zajímavých odhalení. Tím největším je bez pochyb představení pokračování strategie Crusader Kings III, kterému jsme věnovali samostatný článek. Ovšem opomíjet nelze ani ta další oznámení a na jejich souhrn se můžeme nyní blíže podívat.

Kromě Cruader Kings III je survival strategie Surviving the Aftermath jediným blíže přiblíženým samostatným titulem, všechna další odhalení už se týkají rozšíření již existujících titulů. Duchovní nástupce Surviving Mars byl oznámen teprve nedávno, nicméně po bližším odhalení na něj již nyní můžete narazit v programu předběžného přístupu na Xbox One i na PC (Epic Store). Titul zve hráče do kolonie zasazené do postapokalyptického prostředí. V procedurálně generovaném světě je samozřejmě nejdůležitější přežít a dopomoci k tomu může více než padesátka budov. A jak je v tomto typu her zvykem, opomíjet nelze kromě budování staveb ani průzkum, farmaření a obecně správu potravin, výzkum nových technologií i snahu o zabezpečení obyvatel. Jednoduché to přitom určitě nebude – níže přiložená upoutávka naznačuje, že konec světa byl jen začátkem. O vývoj se stará tým Iceflake Studios, který až doposud stál primárně za menšími a mobilními tituly.

Přesuneme-li se k přídavkům pro existující tituly, tak můžeme začít dalším rozšířením pro tahovou taktickou akci s mechy Battletech. Přídavek nese jméno Heavy Metal a nabídne rovnou osm nových mechů, stejný počet nových zbraňových zbraní a fanoušky hry jistě určitě potěší i brzký příchod – 21. listopadu.

Ve stejný den pak PC verzi budovatelské strategie Prison Architect obohatí dva roky staré DLC původně určené pouze pro konzole. Rozšíření Psych Ward: Warden’s Edition se zaměřuje na vězně s duševní poruchou a přinese řadu novinek, mezi nimiž nechybí například nevypočitatelní vězňové, nové typy dozorců, samotky s polštáři na stěnách a další speciality nutné pro izolaci a nápravu duševně nemocných kriminálníků. V tomto případě přitom nemá jít o prostý port konzolové verze přídavku, ale o obsahově rozšířenou edici, která může potěšit ty hráče na PC, které absence přídavku v první řadě zamrzela.

Prvního rozšíření se dočká také 4X strategie Age of Wonders: Planetfall. Přídavek ponese jméno Revelations a přinese novinku v podobě technologií dávno zapomenuté frakce jménem Heritor. Navrch přibude dvojice nových kampaní, tři desítky tajemných lokací lákajících k podrobnému průzkumu a NPC frakci The Forgotten. Ta navazuje na zmíněné Heritory a setkat se s nimi bude možné rovněž brzy – 19. listopadu.

Další sci-fi 4X strategie Stellaris obdrží přídavek jménem Federations, který, jak již název samotný napovídá, přinese nové možnosti aliancí, neboli federací. Datum vydání neznáme, Paradox Interactive slibují ale toto rozšíření obsahu vydat ještě letos. Federations každopádně přinese rozšířené možnosti diplomacie, obchodu i výzkumu. Navrch se mohou hráči těšit také na možnost založit společenství ras, což má být herní variace intergalaktický senát s pravomocemi diktovat jednotlivým národům nadřazená pravidla.

Špióni a tajné služby poté dorazí do strategie Hearts of Iron 4. Tam se mohou hráči těšit na přídavek jménem La Resistance, který bude zaměřen na možnosti sabotáže za nepřátelskou linií a špionáže obecně. La Resistance nabídne možnost zlikvidovat fabriky a podkopávat tak snahy nepřítele. Odposlouchávat bude možné cizí depeše a dokonce půjde i vysílat průzkumná letadla do týla nepřítele. Název rozšíření evokuje spojení s Francií, nicméně tisková zpráva zmiňuje i španělskou občanskou válku.

V souvislosti s vydavatelem Paradox Interactive se také sluší připomenout jednu z těch nejočekávanějších her – Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Zde stále platí nejasné datum vydání (2020) a před pár dny oznámený odklad bohužel nijak více specifikovaný nebyl.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru