Letošní E3 se odehraje na webu a v mobilní aplikaci

Letošní E3 se odehraje na webu a v mobilní aplikaci

Organizátoři veletrhu představují virtuální stánky, v nichž se bude procházet váš avatar

Zdroj: ESA
14. 5. 2021

Zatímco v loňském roce nestihla asociace ESA uspořádat adekvátní náhradu za zrušený ročník veletrhu E3, letos se snaží všechno napravit a poskytnout vystavovatelům, novinářům i návštěvníkům z řad fanoušků a hráčů co největší servis. Jak už víme z dřívějších zpráv, akce se uskuteční v tradičním červnovém termínu, konkrétně od 12. do 15. 6., a dostupná bude výhradně online. Až včera v podvečer jsme se ale dozvěděli, jakou podobu bude veletrh vlastně mít a odkud budou proudit všechny informace.

Vedle přepracovaných webových stránek bude centrem veškerého dění nová mobilní aplikace, prostřednictvím kterých budou moci virtuální návštěvníci zastoupeni vytvořenými avatary sledovat tiskové konference jednotlivých společností a následně si procházet jejich virtuální stánky. Na nich budou podle informací ESA probíhat nejrůznější akce a dojde na promítání trailerů společně se zveřejňováním článků o jednotlivých hrách. „Od chvíle, kdy jsme se rozhodli pořádat E3 virtuálně, jsme se zaměřili na to, abychom fanouškům po celém světě přinesli interaktivní zážitek, který přesahuje rámec obvyklého živého přenosu,“ dodává pak k novému formátu prezident a generální ředitel ESA Stanley Pierre-Louis.

Zdroj: ESA

Co se týče potvrzených tiskových konferencí, jedinou společností na seznamu je momentálně Ubisoft, resp. jejich prezentace Ubisoft Forward, která začne 12. června ve 21 hodin českého času. Další ale budou nepochybně přibývat, uvážíme-li, že součástí E3 2021 bude také Nintendo, Square Enix, Warner Bros., Microsoft s Bethesdou a řada dalších. Součástí balíku přenosů bude také vlastní show E3, kterou budou provázet někteří známí američtí novináři – jmenovitě Alex Mendez, Greg Miller nebo Jacki Jing. Hráči se přitom nebudou muset zapojovat pouze pasivně, ale mohou se těšit i na dosud blíže nepředstavené gamifikační prvky, o nichž se mluvilo ještě před pandemií a v souvislosti se změnou fyzické podoby veletrhu.

Registrace do nového portálu a aplikace by měly být otevřeny na konci května a budou pochopitelně zcela zdarma. Fanoušci prostřednictvím ní dostanou možnost účastnit se i diskuzí na jednotlivá témata a oznámení v rámci velkého oficiálního fóra a chatu. Novinářský přístup pak umožní vstoupit do databáze tiskových zpráv a připravovaných eventů už od 7. června, čímž vzniká prostor pro tradiční „novinářskou část“ veletrhu, byť bez dalších konkrétních detailů. Očekáváme ale, že uzavřená sekce, resp. informace z ní pocházející, budou v gesci jednotlivých vydavatelů a vývojářů, jako tomu bylo v obvyklé době konání veletrhu přímo na výstavišti v Los Angeles.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru