Letošní E3 má být během několika hodin zrušena

Letošní E3 má být během několika hodin zrušena

Mnoho zdrojů se shoduje, že ESA už připravuje oficiální oznámení. Ve hře je on-line verze

Zdroj: koláž/ESA
11. 3. 2020

Ptali jste se nás, jestli letos pojedeme na E3. Vypadá to, že nepojedeme. A že nepojede ani nikdo další. V posledních hodinách zesílily spekulace, že letošní ročník nejslavnějšího videoherního veletrhu bude zrušen. Nebo alespoň ve své tradiční podobě. Od oficiálního oznámení nás prý dělí už jen několik hodin. Důvodem je pochopitelně tak jako ve všech ostatních podobných případech obávaný koronavirus.

Respektovaný web Ars Technica dokonce tvrdí, že E3 už byla zrušena.

I když na potvrzení od asociace ESA, která E3 organizuje, stále čekáme, indicií už se nám sešla celá řada. Podle Bloomberg mají pořadatelé zjišťovat, co by partneři řekli na nějakou letní on-line verzi akce. Vydavatel Devolver Digital, který je na veletrhu vždy velmi aktivní, na Twitteru vzkázal, že by všichni měli zrušit své letenky na E3 a ubytování v Los Angeles.

Že se E3 neuskuteční, napsal na Twitteru i novinář Mike Futter. Informaci mu prý potvrdilo několik zdrojů a všichni by měli přehodnotit své plány. Respektovaný web Ars Technica dokonce tvrdí, že E3 už byla zrušena. Tuto informaci má od někoho s přímým kontaktem na členy ESA.

Prokletý ročník může být finanční katastrofa

Pořadatelé mají s informací vystoupit dnes ráno losangeleského času. Účastníci už ji ale obdrželi v předstihu a byli varování, proto se zpráva začal šířit dříve, tvrdí zdroje. Nezávisle na sobě spekulaci potvrdila celá řada velkých amerických serverů, mimo jiné třeba GameSpot. Všichni se odvolávají na své vlastní zdroje. Ze svou troškou do mlýna přispěli i respektovaní novináři Jason Schreier a Patrick Klepek. Oba říkají víceméně totéž a informace mají přímo od vývojářů a vydavatelů. Podstatný je i ekonomický rozměr celé akce, protože E3 představuje pro asociaci klíčový příjem. Dopad zrušení by byl z finančního hlediska asi drastický.

Jak už jsme psali dříve, pořadatele E3 kromě koronaviru v posledních týdnech zasáhl také odchod produkční společnosti iam8bit a veletrh trápí i neúčast některých velkých firem a osobností, jako jsou Sony, EA nebo Geoff Keighley.

Jednalo by se o první výpadek veletrhu od roku 1996

I když ESA opakovaně ujišťovala partnery, média i potenciální návštěvníky, že se veletrh uskuteční a přípravy běží naplno, v posledních dnech rychle přibývají další akce, jejichž pořadatelé už své snahy vzdali. V Los Angeles navíc platí stav ohrožení, což sice neznamená, že v červnu nebude situace jiná, ale na klidu to zúčastněným jistě nepřidalo.

Jednalo by se o první výpadek veletrhu od roku 1996. Stále častěji se také hráči ptají, zda tato mimořádná situace nějak ovlivní plánovaný nástup nové generace konzolí. Ať už kvůli publicitě, anebo z důvodu omezených výrobních kapacit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru